מהם דמי פגיעה בעבודה?

דמי פגיעה בעבודה משולמים לעובדים שנפגעו בעבודה. הם ניתנים על ידי המעסיק כאמצעי פיצוי בגין אובדן שכר, חשבונות רפואיים והוצאות אחרות הקשורות לפציעה. פציעות עבודה קורות כל יום. אין דרך להימנע מהם לחלוטין, אבל יש דרכים בהן תוכל למזער את הסיכון להיפגע בעבודה. הנה מה שאתה צריך לדעת על פציעות עבודה ומהן הזכויות שלך כאשר אתה נפגע בעבודה.

דמי פגיעה בעבודה לכיסוי הוצאות ונזקים 

פיצויי עובדים מעניקים הטבות לעובדים שנפגעו בעבודה או לתלויים בהם נהרגו או נכים לצמיתות עקב תאונת עבודה בשעות העבודה. שלושת סוגי ההטבות העיקריים כוללים כיסוי רפואי, תשלומי נכות זמנית (שכר חלקי) וקצבאות מוות לתלויים בעובדים שמתים מתאונת עבודה. דמי פגיעה בעבודה הם סוג של ביטוח המעניק פיצוי לעובדים שנפגעו בעבודה. הם מכסים הוצאות רפואיות, אובדן שכר והוצאות נלוות אחרות.

מי משלם דמי פגיעה בעבודה

הטבות נפגעי עבודה מוצעות בדרך כלל על ידי מעסיקים בצורה של תוכניות ביטוח קבוצתיות או סוגים אחרים של ביטוח. המעסיק עשוי גם להציע את ההטבה כתמריץ לעובדים להצטרף לחברה. פיצויי עובדים הוא סוג של גמלת נפגעי עבודה המעניק פיצוי לעובדים שחווים פציעות או מחלות בעבודה. זה ניתן ממעסיקים, ביטוח לאומי וגם מחברות ביטוח.

דמי פגיעה ופיצויים בעזרת עורך דין

לעיתים זה תלוי באדם אם הוא רוצה לתבוע דמי פגיעה בעבודה או דמי מחלה סטטוטוריים לאחר תאונה בעבודה. אנשים מסוימים עשויים לבחור בפניה לביטוח לאומי אם הם יכולים לגשת אליו מבלי לעבור תהליך יישום ארוך ומבלי להמתין להחלטה בתביעתם. עם זאת, להטבה לנפגעי עבודה שניתן לקבל באמצעות ייעוץ מעורך דין יש כמה יתרונות – כמו גישה מהירה יותר והטבות נדיבות. נקודת המפתח של סעיף זה היא שאנשים צריכים להתייעץ עם עורך דין לאיזו מסלולים הם רוצים לתבוע. למידע נוסף עו"ד יובל וסרברגר בר

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מסך למחשב נייד – מתי וכיצד רוכשים מסך חדש
אחד ההבדלים המשמעותיים בין מחשב נייח למחשב נייד, מתייחס דווקא להיבט של המסך. מחשב נייח יכול לעבוד...
קרא עוד »
אוק 19, 2021
ציוד להשכרה לאירועים – קריטי להצלחת האירוע
במהלך החיפושים שלכם אחר ציוד להשכרה לאירועים יהיה כדאי להבין כי בחירת הציוד שלכם תהיה קריטית ובעלת...
קרא עוד »
מרץ 05, 2021
שירותי נוטריון – מה באמת חשוב לדעת?
נוטריון הינו עו"ד אשר הוסמך לצורך ביצוע פעולות משפטיות מסוימות אשר אינן מצויות בסמכויותיו של עו"ד...
קרא עוד »
אוק 23, 2019