פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

טיפים למשיכת כספים מקרנות פנסיה

החזרים מס מהשקעות בשוק ההון

כאשר מגיע גיל הפנסיה, כל אדם יכול לבחור להשתמש בכספים שהופרשו במשך שנים על ידי המעביד. במשך שנים רבות כספים אלו ממתינים אך רק בגיל הפנסיה והפרישה אפשר לעשות שימוש בהם באופן חוקי מבלי לקבל קנס גבוה. במידה ואתם מחלטים לפדות את כספים אלו לפני תקופת הפנסיה, עליכם לשלם קנס של כ- 35% על כל הסכום שהצטבר בקרן הפנסיה. יש לקחת בחשבון וברצינות את השיקול הזה לפני כל החלטה.

מתי אפשר לפדות את כספי הפנסיה ?

בכל סיבה, אם החלטתם לפדות את כספי הפנסיה לפני גיל הפרישה, קיימים מקרים שאפשר לבצע פעולה זו ללא תשלום קנס. עם זאת, יש להכיר את הדרכים שניתן לבצע פדיון כספי על מנת לעשות בהם שימוש עוד בטרם הפרישה:

  • במידה ואדם המסיים לעבוד במקום עבודתו ונמצא לקראת הפרישה, הינו יכול למשוך את כספים אלו, גם לפני מועד הפרישה.
  • במידה והמבוטח נפטר לפני מועד הפנסיה, השארים זכאים למשוך את כספי הפנסיה, וזאת בלי לשלם קנס.
  • יש אפשרות למשוך סכום גבוהה מכספי הפנסיה למטרת רכישה של מוצר גדול או השקעה. עם זאת, מומלץ לברר את אפשרויות אחרות, כגון, הלוואות בבנק וכדומה על מנת לברר מה הכי משתלם לכם.

משיכת כספי הפנסיה לפני הזמן

חשוב להביא בחשבון שאם מבצעים משיכת כספי פנסיה לפני גיל הפרישה, עשויים לפגוע קשות, בעיקר במה שנוגע למיסוי. משום כך, לא מומלץ לגעת בכלל בכספי הפנסיה ועדיף לשמור אותם לגיל הפרישה. אך, לעיתים קיימים מקרים קיצוניים שנאלצים לעשות שימוש בכספים אלו. עם זאת, מומלץ להתייעץ עם מומחים, לדוגמא, יועץ פנסיוני על מנת לקבל עצות על דרכי פעולה שונות.

הכסף שמצטבר מחולק לשני חלקים, כספי תגמולים וכספי פיצויים. את כספי הפיצויים ניתן לפדות מבלי לשלם מס מכוון שהיא מורכבת ממשכורת חודשית עבור כל שנת עבודה. במקרה של שכר נמוך, יש אפשרות לבצע הפטור על מנת לזכות לפיצוי מוגדל.

לכן, חשוב לברר שאיתרתם את כל סכומי הכסף שלכם לפני שתמשכו את כספים אלו. פנו לחברת מניב לקבלת מידע נוסף.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים