נתפסת? עורך דין צווארון לבן לשירותך!

חיים טובים יש לעשירים בעלי הצווארון הלבן. אך לפעמים הם מנצלים את כוחם ומעמדם לרעה, ומבצעים עבירות שונות בענייני כספים. לעיתים, יפלו בעלי הצווארון הלבן קורבן לחשדות שווא נגדם. במצבים אלו, עליהם לקחת עורך דין צווארון לבן.

 

מהן העבירות הנפוצות ביותר של בעלי הצווארון הלבן?

אין ספק, שעבירות ה"צווארון הלבן" הנפוצות ביותר, הן שוחד והלבנת הון. מבחינת ההגדרה המשפטית- עבירות שוחד מוגדרות כעבירות פליליות. ולכן, עורכי הדין המייצגים בעלי צווארון לבן, נאבקים קשה כדי להסיר אשמת שוחד מעל הלקוחות המיוצגים על ידם, או להגיע להסדר טיעון מקל עם המדינה.

 

איך מלבינים הון באמצעות "חברות קש"?

הדרך הקלה ביותר להלבין הון, היא באמצעות הקמת "חברות קש". כסף שחור, הוא הכנסה שאינה מדווחת לרשויות המס. ולכן, כדי להימנע ממצב של "כסף שחור", מלבינים אותו בעלי הצווארון הלבן באמצעות הקמת "חברות קש". לחברות אלו אין פעילות עסקית אמיתית. אמנם, על הנייר רשומים המנהלים וחברי הדירקטוריון. אולם ההכנסות של החברה לא מגיעות מפעילות עסקית, אלא מכספים ש"מולבנים" דרך החשבוניות של החברה.

 

איך בעלי "צווארון לבן" מתכוננים לחקירה במשטרה?

אין ספק, שעבור בעלי "צווארן לבן", חקירה משטרתית בנושא עבירות פליליות הקשורות בכספים, היא חקירה לא נעימה. בדרך כלל, החוקרים במשטרה מתנהלים בצורה רגועה ונינוחה עם נחקרים בעלי צווארון לבן. אולם החוקרים מתוחכמים, ומנסים ל"הפיל" את הנחקרים בזמן החקירה, ולגרום להם באמצעות פליטת פה להודות במעשים המיוחסים אליהם. חקירות אלו מתועדות, ומשמשות כבתור חומרים חשובים בדיונים בבית המשפט. ולכן בעלי הצווארון הלבן מקבלים ייעוץ משפטי מעורך דין מומחה לפני החקירה במשטרה. במהלך הייעוץ, מכין עורך הדין את הלקוחות לחקירה. הוא מסביר להם מה צפוי להם בחקירה, וכיצד לענות לחוקרים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השלמת הון עצמי
רכישת דירה היא דבר שלעתים יכול להיות מתואר כתהליך מורכב. יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון, כמו המיקום,...
קרא עוד »
ינו 20, 2023
מכירת רכבים לפירוק – מה שצריך לדעת לפני מכירה
אם אתם רוצים למכור רכב לפירוק ורוצים להוציא את המקסימום ממה שהרכב שלכם שווה, המאמר הבא...
קרא עוד »
ינו 31, 2022
איך עושים סרטי מוצר כמו שצריך
הפקת סרט מכל סוג שהוא, זה לא דבר פשוט, לא דבר קל. זה דורש הרבה מאוד כסף, הרבה מאוד זמן, תכנון וכמובן...
קרא עוד »
ספט 10, 2020