פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

כמה מרוויחים בהייטק?

כמה מרוויחים בהייטק

בעבר, הורים רוצים שהילדים שלהם ילמדו ויהיו רופאים. היום הם רוצים שילמדו ויהיו בהייטק. לא פלא, הרי שם הכסף הגדול נמצא. אז כמה מרוויחים בהיי טק? מאמר בנושא.

זינוק בשכר

החל משנות התשעים, אנחנו יכולים לראות זינוק משמעותי בשכר אשר ניתן בתחום הייטק על ענפיו השונים. אפשר לראות את זה הן בקרב חברות בינלאומיות והן בקרב מקומיות, כפי שהדבר בא לידי ביטוי במסגרת טבלאות שכר הייטק מעודכנות אשר מתפרסמות מעת לעת. ישנם הסברים רבים מדוע ענף ההייטק מספק שכר גבוה למי שעוסק בו, ולפני שניגע באותם הסברים חשוב להדגיש שלושה נקודות מהותיות:

הנקודה הראשונה, בניגוד למה שחשוב, לא כל מי שמשתלב באחת החברות, מיד מרוויח את הסכומים הגדולים. שכן יש לא מעט חברות קטנות, כמו גם סטארטאפים, שלוקח להם זמן עד שהם מתחילים להרוויח ועל כן השכר איננו גבוה שם.

הנקודה השנייה, נכון שהשכר בהייטק הוא גבוה, באופן יחסי למה שנהוג לשלם בתחומים אחרים אך אנחנו צריכים לזכור שגם הדרישות גבוהות, והרבה פעמים הן חוצות את זמן העבודה המקובל בענפים שונים.

הנקודה השלישית שחשוב לזכור, השכר הוא משמעותי אך מה שנחשב יותר משמעותי אלה הם התנאים והאופציות. שכן הרבה פעמים הם מהווים את הקרקע לביטחון כלכלי בעתיד.

עבודה בהייטק

מדוע השכר בהייטק נחשב גבוה?

בשביל להבין על מה אנחנו מדברים, הרי ששכר של מתכנתים נע בין 15 אלף שקל בחודש למתכנים בלי ותק לבין 40 אלף שקל בחודש למתכנים עם ותק וכן בדרג ניהול, בתחום של בדיקות אנחנו נמצא טווחי שכר שנעים בין 10 אלף שקל בחודש לשכר של 30 אלף שקל בחודש, ובתחום של אבטחת מידע הרי שאנחנו נמצא טווח שנע בין 13 אלף שקל בחודש לבין שכר של 38 אלף שקל בחודש, שוב זה תלוי בותק ובתפקיד.

הסיבה שמדובר בסכומים מאוד גבוהים, באופן יחסי, זה הן בגלל סוג העבודה, רמת ההיצע והביקוש בתחום, וכן עצם זה שמדובר בענף שמתפתח כל הזמן, מציע מוצרים שונים ומגוונים, הן עבור המגזר הפרטי, העסקי והציבורי, בכל רחבי העולם. לכן חברות שיכולות להציע שכר גבוה, ימהרו לעשות זאת בשביל להשיג את העובדים הטובים ביותר שיש בשוק כרגע.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים