מנטורים בעולם העסקים

רישיון קבלן

חניכה במלאכת כפיים ובאומנות הייתה מקובלת מאוד בעבר. כיום, חניכה במובן המודרני נפוצה אפילו יותר בתחום העסקי. נסביר על החשיבות של מנטורים בעולם העסקים ונציג כמה דוגמאות לערך המוסף שהם מביאים איתם לעוסקים במלאכה. 

מיהם מנטורים בעולם העסקים 

לפני שנציג כמה טיפים חשובים, חשוב להבין מיהם המנטורים הטובים ביותר. מדובר בבכירים עם קבלות. אלה לא רק מורים אלא אנשים שלמדו בעצמם איך לשחות עם הכרישים בתחום העסקי, איך לנהל חברות, איך להיות איש מכירות טוב, איך לנצח במשא ומתן וכמובן – איך למכור.

לא לפחד מהפחד בדרך להצלחה

אי אפשר לתמצת את כל הידע העצום שנמצא בידיהם של מנטורים בעולם העסקים, אבל אפשר להביא כמה עקרונות יסוד חשובים. הרבה יזמים או אנשי עסקים מתחילים מרגישים חששות גם לאחר סיום בהצלחה של לימודי נדלן או תחום עסקי אחר. חשוב להכיר את הכלל החשוב: רק המעז מנצח. מנטורים מובילים מדגישים כי אסור שהפחד מכישלון יעצור אותנו מלנסות. חוסר הצלחה נקודתי הוא תמיד השיעור החשוב להצלחה הגדולה שתבוא בהמשך. 

איך להקרין ביטחון עצמי 

מנטורים בעולם העסקים לא יכולים לבטא חולשה, ולא מפני שהם מושלמים. הם מסבירים שכדי להצליח בעולם העסקים צריכים לאחוז בתדמית חזקה, עם ביטחון עצמי. מנהל או איש עסקים שבהתנהגותו, בדבריו ובהתנהלותו יודע להעביר שליטה עצמית וביטחון מעורר באחרים השראה ורותם אותם ללכת איתו ובעקבותיו. 

חשיבות המכירות והשיווק בעסקים ולמנהלים

תורת המשא ומתן (בשילוב מכירות) היא אבן יסוד חסרת תחליף בעולם העסקים. זו הסיבה לכך שמנטורים בעולם העסקים מפנים לכאן זרקור חשוב. ומכירות זה לא רק מכירה של מוצר או שירות מסוג כזה או אחר. כל מנהל או איש עסקים צריך לפעמים "למכור" את הגישה שהוא תומך בה, את הרעיון שהוא רוצה להוביל וכמובן את המותג או החברה שהוא רוצה למשוך קדימה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תאונות עבודה – למה תביעות תאונות עבודה קלות יחסית?
היום ניתן לשמוע יותר ויותר על תביעות תאונות עבודה אשר מוגשות על ידי העובדים כנגד המעסיקים שלהם. בחלק...
קרא עוד »
פבר 21, 2019
מה עושים במקרה שהבנק מסרב למשכנתא?
אם הבנק שלך מסרב לאשר את בקשת המשכנתא שלך, ייתכן שתרצה לשקול לעבוד עם מלווה אחר. אם יש לך אפשרויות...
קרא עוד »
פבר 08, 2023
איך בוחרים קבלן בניין אידיאלי – פארק בבלי
קבלני בנייה הם אחד מבעלי המקצוע המבוקשים ביותר בעולם של היום. יש להם מגוון רחב של כישורים וידע. ישנם...
קרא עוד »
אפר 03, 2023