תמא 38

תמ"א 38 היא תכנית בישראל שמטרתה להחיות ולשדרג בנייני דירות קיימים באזורים עירוניים. היא מכונה גם "תמא 38/1" אשר החלה בשנת 2008, וגרסה חדשה יותר בשם "תמא 38/2" אשר הוצגה בשנת 2013. התוכנית מעניקה תמריצים כספיים לבעלי בניינים המבצעים שיפוצים ושדרוגים שלהם. מאפיינים, כגון הוספת קומות נוספות, מעליות ושיפורים אחרים. מטרת תמא 38 היא להגדיל את היצע הדיור בר השגה, לשפר את איכות מלאי הדיור הקיים ולעודד התחדשות עירונית.

לתמא 38 יש כמה יתרונות פוטנציאליים. חלק מהיתרונות העיקריים כוללים:

הגדלת היצע הדיור בר השגה: על ידי מתן אפשרות לבעלי בניינים להוסיף דירות נוספות לנכסיהם, תמ"א 38 יכולה לסייע בהגדלת היצע הדיור הכולל, מה שיכול לסייע בהפיכת הדיור למשתלמת יותר עבור שוכרים ורוכשים.

שיפור איכות מלאי הדיור הקיים: התוכנית מחייבת את בעלי המבנים לבצע שיפוצים ושדרוגים בנכסיהם, כגון הוספת מעליות, מרפסות חדשות ושיפורים נוספים. זה יכול לעזור לשפר את האיכות הכוללת של מלאי הדיור ולהפוך אותו למגורים יותר עבור התושבים.

עידוד התחדשות עירונית: על ידי החייאה ושדרוג של בנייני דירות קיימים, תמא 38 בירושלים למשל, יכולה לסייע בשיפור המראה הכללי ויכולת המגורים של אזורים עירוניים, מה שיכול למשוך תושבים ועסקים חדשים.

צמצום מספר יחידות הדיור הבלתי חוקיות: התוכנית מהווה גם דרך להכשיר את היחידות הקיימות שנבנו בעבר באופן בלתי חוקי, דבר זה יכול לסייע בצמצום מספר יחידות הדיור הבלתי חוקיות ולשפר את הבטיחות והאיכות הכוללת של הדיור בארץ. .

יצירת מקומות עבודה: עבודות השיפוץ והבנייה הנדרשות לתכנית יכולות ליצור מקומות עבודה לפועלי בניין ואנשי מקצוע אחרים, שיכולות לסייע בחיזוק הכלכלה המקומית.

הגדלת ערכי הנכס: השיפוץ והשדרוגים שנעשו בבניין יכולים להעלות את ערך הנכס ולהגביר את ההכנסה של בעל הבניין.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יזמות בועז דקל
אנשים רבים מאמינים שהקמת עסק היא תהליך מסתורי. הם יודעים שהם רוצים להקים עסק, אבל הם לא יודעים מה...
קרא עוד »
אוק 13, 2020
שמאי מקרקעין בנתניה
אזור נתניה הוא אחד האזורים היפים וגם היום נחשבת העיר לבין המתפתחות בישראל (על אף שהתפתחה יפה מאוד...
קרא עוד »
יונ 01, 2022
קורס קיץ לנוער
קורס קיץ לנוער הוא דרך מצוינת להעסיק את בני הנוער בתקופת החופש. זוהי הזדמנות מצוינת עבורם ללמוד על...
קרא עוד »
יול 24, 2022