תמא 38

תמ"א 38 היא תכנית בישראל שמטרתה להחיות ולשדרג בנייני דירות קיימים באזורים עירוניים. היא מכונה גם "תמא 38/1" אשר החלה בשנת 2008, וגרסה חדשה יותר בשם "תמא 38/2" אשר הוצגה בשנת 2013. התוכנית מעניקה תמריצים כספיים לבעלי בניינים המבצעים שיפוצים ושדרוגים שלהם. מאפיינים, כגון הוספת קומות נוספות, מעליות ושיפורים אחרים. מטרת תמא 38 היא להגדיל את היצע הדיור בר השגה, לשפר את איכות מלאי הדיור הקיים ולעודד התחדשות עירונית.

לתמא 38 יש כמה יתרונות פוטנציאליים. חלק מהיתרונות העיקריים כוללים:

הגדלת היצע הדיור בר השגה: על ידי מתן אפשרות לבעלי בניינים להוסיף דירות נוספות לנכסיהם, תמ"א 38 יכולה לסייע בהגדלת היצע הדיור הכולל, מה שיכול לסייע בהפיכת הדיור למשתלמת יותר עבור שוכרים ורוכשים.

שיפור איכות מלאי הדיור הקיים: התוכנית מחייבת את בעלי המבנים לבצע שיפוצים ושדרוגים בנכסיהם, כגון הוספת מעליות, מרפסות חדשות ושיפורים נוספים. זה יכול לעזור לשפר את האיכות הכוללת של מלאי הדיור ולהפוך אותו למגורים יותר עבור התושבים.

עידוד התחדשות עירונית: על ידי החייאה ושדרוג של בנייני דירות קיימים, תמא 38 בירושלים למשל, יכולה לסייע בשיפור המראה הכללי ויכולת המגורים של אזורים עירוניים, מה שיכול למשוך תושבים ועסקים חדשים.

צמצום מספר יחידות הדיור הבלתי חוקיות: התוכנית מהווה גם דרך להכשיר את היחידות הקיימות שנבנו בעבר באופן בלתי חוקי, דבר זה יכול לסייע בצמצום מספר יחידות הדיור הבלתי חוקיות ולשפר את הבטיחות והאיכות הכוללת של הדיור בארץ. .

יצירת מקומות עבודה: עבודות השיפוץ והבנייה הנדרשות לתכנית יכולות ליצור מקומות עבודה לפועלי בניין ואנשי מקצוע אחרים, שיכולות לסייע בחיזוק הכלכלה המקומית.

הגדלת ערכי הנכס: השיפוץ והשדרוגים שנעשו בבניין יכולים להעלות את ערך הנכס ולהגביר את ההכנסה של בעל הבניין.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עלות ייעוץ משכנתא: מה זה אומר, ובמה זה מסתכם?
משכנתא היא הלוואה המשמשת לרכישת נכס. זה יכול לשמש לקניית דירה, בית או נדל"ן אחר. משכנתא היא בדרך כלל...
קרא עוד »
יונ 01, 2022
jadore – בושם על זמני שמתאים לכל אישה
Jadore הוא בושם נצחי שהיה מועדף בקרב נשים מאז השקתו בשנת 1999. נוצר על ידי בית האופנה הצרפתי הנודע,...
קרא עוד »
אפר 29, 2023
ייעוץ פיננסי – כך תבחרו נכון
על פי החוק במדינת ישראל, כל אדם יכול להציג את עצמו כיועץ פיננסי, אך למעשה, לא כל אחד יכול וראוי לעבוד...
קרא עוד »
דצמ 12, 2022