פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

תמ"א 38 היא תכנית בישראל שמטרתה להחיות ולשדרג בנייני דירות קיימים באזורים עירוניים. היא מכונה גם "תמא 38/1" אשר החלה בשנת 2008, וגרסה חדשה יותר בשם "תמא 38/2" אשר הוצגה בשנת 2013. התוכנית מעניקה תמריצים כספיים לבעלי בניינים המבצעים שיפוצים ושדרוגים שלהם. מאפיינים, כגון הוספת קומות נוספות, מעליות ושיפורים אחרים. מטרת תמא 38 היא להגדיל את היצע הדיור בר השגה, לשפר את איכות מלאי הדיור הקיים ולעודד התחדשות עירונית.

לתמא 38 יש כמה יתרונות פוטנציאליים. חלק מהיתרונות העיקריים כוללים:

הגדלת היצע הדיור בר השגה: על ידי מתן אפשרות לבעלי בניינים להוסיף דירות נוספות לנכסיהם, תמ"א 38 יכולה לסייע בהגדלת היצע הדיור הכולל, מה שיכול לסייע בהפיכת הדיור למשתלמת יותר עבור שוכרים ורוכשים.

שיפור איכות מלאי הדיור הקיים: התוכנית מחייבת את בעלי המבנים לבצע שיפוצים ושדרוגים בנכסיהם, כגון הוספת מעליות, מרפסות חדשות ושיפורים נוספים. זה יכול לעזור לשפר את האיכות הכוללת של מלאי הדיור ולהפוך אותו למגורים יותר עבור התושבים.

עידוד התחדשות עירונית: על ידי החייאה ושדרוג של בנייני דירות קיימים, תמא 38 בירושלים למשל, יכולה לסייע בשיפור המראה הכללי ויכולת המגורים של אזורים עירוניים, מה שיכול למשוך תושבים ועסקים חדשים.

צמצום מספר יחידות הדיור הבלתי חוקיות: התוכנית מהווה גם דרך להכשיר את היחידות הקיימות שנבנו בעבר באופן בלתי חוקי, דבר זה יכול לסייע בצמצום מספר יחידות הדיור הבלתי חוקיות ולשפר את הבטיחות והאיכות הכוללת של הדיור בארץ. .

יצירת מקומות עבודה: עבודות השיפוץ והבנייה הנדרשות לתכנית יכולות ליצור מקומות עבודה לפועלי בניין ואנשי מקצוע אחרים, שיכולות לסייע בחיזוק הכלכלה המקומית.

הגדלת ערכי הנכס: השיפוץ והשדרוגים שנעשו בבניין יכולים להעלות את ערך הנכס ולהגביר את ההכנסה של בעל הבניין.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים