רכישת נכס בחו"ל: כל המידע החשוב

רכישת נכס בחו"ל

בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים מגלים את האטרקטיביות של רכישת דירה או נכס בחו"ל, בעוד שישנם כמה יעדים בהם הופכת רכישת הנכס להשקעה רווחית במיוחד! יעדים אלה הם יוון (והאיים שמסביב לעיר הבירה אתונה), פורטוגל, בודפשט, ארצות הברית, ואפילו בפיליפינים! מי שירכוש נכס להשקעה, יוכל בתקציב של 300,000 שקלים בממוצע (60 אלף אירו באירופה) – לרכוש דירת 3 חדרים, וליהנות משכר דירה גבוה יותר בכל חודש, ומנכס שבעוד כמה שנים יהיה כל כולו של המשקיע, וערכו יהיה כפול ואף גבוה יותר…

 

האם אפשר לשלב מגורים בנכס, עם ההשקעה?

 

אם החלטתם להשקיע באחד היעדים הפופולאריים כמו ביוון, פורטוגל, בפיליפינים ובשאר יעדים – חשוב שתדעו כי הוצאות אזרחות אירופאית, יכולה לסייע לכם מאד גם בהתנהלות בעת רכישת הנכס, וגם במגורים בדירה.  בכך, לבעלי אזרחות פורטוגלית למשל, קל יותר לנהל את הנכסים ולשהות במדינה, בעוד שאנשים שיש להם אזרחות פורטוגלית או אירופאית: יוכלו לקנות נכסים בחו"ל ואף להתגורר בהם בעת הצורך.

 

עם זאת חשוב לדעת כי מרבית המשקיעים, אינם גרים בדירות שרכשו, אלא שהם מנהלים את הנכס ומשכירים אותו באמצעות חברות תיווך. בעוד שהם נהנים מתשואות שמסייעות להם לשלם שכר דירה בארץ, או לחסוך הון התחלתי עבור רכישת דירה בישראל.

רכישת נכס בחו"ל

 

איזה ויזה מקבלים משקיעים?

 

בכל הנוגע לוויזות שהייה או מגורים בחו"ל, ניתן כפי שהזכרנו, להוציא אזרחות אירופאית ולעשות זאת דרך עורכי דין שיודעים כיצד להוציא עבורכם את הדרכון על הצד הטוב ביותר. עם זאת, חשוב לדעת שמי שיש לו נכסים מעל 300 אירו באירופה, יוכל להוציא 'ויזת זהב', הלוא היא ויזת עסקים שמקנה זמן שהייה ארוך יותר במדינה, וזאת בהתאם לצרכים של המשקיע.

 

כיצד אפשר להוציא לפועל השקעה בחו"ל?

 

לפני שנסביר לכם אודות הדרך להשקיע, חשוב בתחילה לשקול את כלל הנתונים העומדים לרשותכם. יש לבדוק האם תוכלו לקחת הלוואה למען הרכישה ולהחזיר אותה? לוודא כי אתם רוצים לרכוש נכס בחו"ל ולא בארץ, או להתייעץ עם יועץ השקעות לגבי כדאיות ההשקעה שלכם. אם אתם אנשי עסקים, תוכלו להגיש בקשה להלוואה בערבות המדינה, באמצעותה ניתן לקחת הלוואות בריביות נמוכות ולתקופה ארוכה יותר.

 

בחירת יעד להשקעה

 

כעת, לאחר שהצטיידתם בתקציב הדרוש, חשוב לבחור יעד ולעשות זאת באמצעות יועצי השקעות, או באמצעות חברות העוסקות בהשקעות בחו"ל. חשוב לדעת כי יעדים כמו יוון או לונדון – נחשבים אטרקטיביים בשל מחירי הדירות הנמוכים, בשל הביקוש הגבוה להשכרת דירות, וזאת על ידי סטודנטים שנמצאים בערים הגדולות.

 

אתונה, עיר הבירה של יוון, היא עיר ענקית בה 5 מיליון תושבים שמחפשים דירות בכל זמן, לכן השקעה כזאת היא כדאית. עוד חשוב להתכונן להשקעה על ידי פריסת תשלומים נוחה וחכמה, וזאת בנוגע להלוואה שתיקחו – תוך ביצוע פעולות להוצאת אזרחות אירופאית למען מגורים בנכס, בעתיד.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיולים בפאפוס לכל המשפחה
לפאפוס יש הרבה מה להציע. זהו היעד המושלם ליום בילוי מרגש עם המשפחה. פאפוס היא עיירת חוף יפהפייה בחוף...
קרא עוד »
ינו 25, 2023
משכנתא למסורבי בנקים – גם לעסק שלך יש סיכוי
משכנתא חוץ בנקאית היא הלוואה שלא עוברת דרך בנק. הלוואה זו יכולה להתקבל על ידי הלווה ללא ניקוד אשראי....
קרא עוד »
יונ 21, 2023
נכסים מניבים למכירה בתל אביב
נכסים להשקעה בתל אביב הם נכסים שאפשר להשכיר אותם לאחר הקנייה לאדם אחר, בתמורה לדמי שכירות...
קרא עוד »
אפר 28, 2022