פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

מזונות ילדים – כיצד הם נקבעים?

מזונות ילדים – כיצד הם נקבעים?

בכל מערכת גירושין בה יש ילדים משותפים קיימת התייחסות רבה לטובת הילדים. וזאת כדי להיטיב עם העתיד שלהם ולדאוג לרווחתם. מסיבה זו יש התחשבות רבה בעניין קביעת גובה תשלום המזונות עבורם. אמנם המטרה המרכזית היא לדאוג לטובת הילדים של ההורים העומדים בפני פרידה, אך בכל מקרה לגופו ייקבעו מזונות ילדים באופן שונה בהתאם לנתונים הקיימים.

כיצד קובעים את דמי המזונות?

לכל ילד באשר הוא יש צרכים מינימליים שאותם עליו לקבל. וזה נכון לכל ילד וילדה, בלי קשר למצב הכלכלי או הסוציו אקונומי של הוריו. מדובר על מזון וסיוע רפואי, ביגוד והנעלה וכן הלאה. לכן הרף המינימלי של דמי המזונות חותר לכסות את כל העלויות הבסיסיות הללו כדי לאפשר לילד חיים תקינים ברמה הבסיסית. לעומת הוצאות חיוניות אלו יש הוצאות נוספות אשר הן אינן כורח המציאות, אלא צרכי מותרות. לדוגמה חופשות, צעצועים, מתנות, דמי כיס וכיוצא באלו. היות ואלו הוצאות שאינן מחויבות ההתייחסות אליהן שונה.

החישוב הסופי

מלבד לצרכים של הילד יש גורמים נוספים אשר משפיעים על גובה דמי המזונות. ואלו היכולות הכלכליות של ההורים. בהתאם לרמת השתכרות האב, האם והצרכים של הילד ייקבע בסופו של דבר הסכם מזונות מתאים על פיו יוחלט על גובה דמי המזונות. כמו כן לוקחים בחשבון את יכולות ההשתכרות של האב. כך שבמידה ומצבו הכלכלי אינו טוב מחמת אי עבודה או עבודה במשרה חלקית, בודקים את כשירותו לעבוד ולהגדיל הכנסות.

התייחסות לגיל הילד

יש התייחסות גם לגיל של הילד. עד לגיל 6 יש לאב את החובה האבסולוטית לזון את ילדיו. ואילו מגיל 6 ועד גיל חמש עשרה שני ההורים נדרשים להתחלק ביניהם בעניין תשלום לענייני מותרות. כאשר הילד מגיע לגיל חמש עשרה יתחלקו ההורים בשווה בהוצאות המחיה שלו כולל הצרכים הבסיסיים שלו.

נתונים מיוחדים

יש לציין כי יש נתונים מיוחדים אשר משפיעים על דמי המזונות ועל התשלום. לדוגמה, במקרה בו הילד מסרב להיפגש עם אביו לאפשר לו לקיים את הסדרי הראיה, הרי האב לא יהיה מחויב לשלם את דמי המזונות.

 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מהם דמי פגיעה בעבודה?

דמי פגיעה בעבודה משולמים לעובדים שנפגעו בעבודה. הם ניתנים על ידי המעסיק כאמצעי פיצוי בגין אובדן שכר, חשבונות רפואיים והוצאות אחרות הקשורות לפציעה. פציעות עבודה

קרא עוד »

מזון לכלבים 20 ק"ג

מזון לכלבים הוא חלק חיוני בשמירה על בריאות הכלב שלך ומאושר. אם אתם מחפשים חבילה של 20 ק"ג של מזון לכלבים, קיימות היום אפשרויות רבות

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים