פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

ביטול צו הריסה

במקרים מסוימים מוציאה הרשות המקומית צווי הריסה על מבנים מסוימים. מצב כזה עשוי להתרחש במידה ואדם בנה מבנה או הגדיל מבנה קיים ללא היתר בניה, ראו כאן לדוגמא. במקרים כאלו תנקוט הרשות המקומית בצעדים מתאימים, ותדרוש מהאזרח להרוס את המבנה. הריסת מבנה היא תמיד תהליך מורכב מאוד שכרוך בהוצאות עצומות. שכן הבניה שנבנתה ללא היתרי בניה כמובן הייתה יקרה מאוד, וגם תהליך ההריסה יקר בהחלט. אך במקרים רבים אין מנוס.

מתי יינתן צו הריסה?

צו הריסה יינתן במקרים בהם הבניה חורגת מהכללים בצורה בוטה. כמו כן לעולם לא יוותרו לאזרח על בניה שהוא ביצע באופן שחושף אותו או את הסביבה שלו לסכנות. לדוגמה, מבנה שנבנה סמוך למתקן של חברת החשמל וכדומה. כל מבנה כזה ייהרס מהיסוד ללא כל התחשבות ובלי שתהיה אפשרות לערער על כך. כי ככלות הכול החיים והבטיחות שלנו חשובים מעבר לכל השיקולים האחרים.

האם אפשר לבטל צו הריסה?

אם כי יש מצבים בהם לא מדובר על סכנות של ממש, אלא על חריגות בניה או על בניה ללא היתר. גם מבנים כאלו עשויים להיות חשופים לצווי הריסה שיתקבלו מהרשות המקומית. במיוחד אם התקבלו הלשנות על הבניה, ותלונות משכנים שהבניה הזו הינה למרות רוחם. במקרים מסוימים לא יהיה מנוס כי אם לקבל את הצו ולעשות את מה שרשום שם. אבל במקרים רבים אחרים, ואולי אפילו במרבית המקרים, אפשר יהיה לבטל את צו ההריסה. מדובר על ביטול שמבצעים אותו בהתנהלות מול הרשות המקומית במטרה להשיג ביטול לצו הריסה!

אדריכל לצידכם בתהליך

אדם שקיבל צו הריסה על מבנה עלול למצוא את עצמו חסר מנוחה. ככלות הכול מדובר על עסק ביש שגורר אותו לסיפור מורכב. אמנם כאשר הוא החליט לבנות ללא היתר או לחרוג מהיתרי הבניה שהתקבלו, הוא לקח על עצמו ריזיקה. וזה בהחלט סיכון לכל דבר ועניין. אבל בפועל כאשר הוא מקבל צו הריסה הוא יעשה כל מאמץ לבטל את הצו ולמלט את עצמו מהנזק הגדול הזה. איש מקצוע מומחה שמכיר את ההתנהלות יוכל להוביל אתכם בבטחה בתהליך!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מה זה קישורים חיצוניים?

קישורים חיצוניים הם היפר-קישורים המפנים משתמש מאתר אחד לאחר. במילים אחרות, הם קישורים שאינם באתר האינטרנט שלך. כאשר בעל אתר כולל קישור חיצוני באתר שלו,

קרא עוד »

מוצרי ספיגה

מוצרי ספיגה הם למעשה מוצרים שנועדו לספוג שתן וצרכים במקרים שבהם אנשים מתקשים בשליטה ויכולת להתאפק. בדרך כלל מדובר על מבוגרים בגיל השלישי אשר עושים

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים