ביטול צווי הריסה

ביטול צו הריסה

במקרים מסוימים מוציאה הרשות המקומית צווי הריסה על מבנים מסוימים. מצב כזה עשוי להתרחש במידה ואדם בנה מבנה או הגדיל מבנה קיים ללא היתר בניה, ראו כאן לדוגמא. במקרים כאלו תנקוט הרשות המקומית בצעדים מתאימים, ותדרוש מהאזרח להרוס את המבנה. הריסת מבנה היא תמיד תהליך מורכב מאוד שכרוך בהוצאות עצומות. שכן הבניה שנבנתה ללא היתרי בניה כמובן הייתה יקרה מאוד, וגם תהליך ההריסה יקר בהחלט. אך במקרים רבים אין מנוס.

מתי יינתן צו הריסה?

צו הריסה יינתן במקרים בהם הבניה חורגת מהכללים בצורה בוטה. כמו כן לעולם לא יוותרו לאזרח על בניה שהוא ביצע באופן שחושף אותו או את הסביבה שלו לסכנות. לדוגמה, מבנה שנבנה סמוך למתקן של חברת החשמל וכדומה. כל מבנה כזה ייהרס מהיסוד ללא כל התחשבות ובלי שתהיה אפשרות לערער על כך. כי ככלות הכול החיים והבטיחות שלנו חשובים מעבר לכל השיקולים האחרים.

האם אפשר לבטל צו הריסה?

אם כי יש מצבים בהם לא מדובר על סכנות של ממש, אלא על חריגות בניה או על בניה ללא היתר. גם מבנים כאלו עשויים להיות חשופים לצווי הריסה שיתקבלו מהרשות המקומית. במיוחד אם התקבלו הלשנות על הבניה, ותלונות משכנים שהבניה הזו הינה למרות רוחם. במקרים מסוימים לא יהיה מנוס כי אם לקבל את הצו ולעשות את מה שרשום שם. אבל במקרים רבים אחרים, ואולי אפילו במרבית המקרים, אפשר יהיה לבטל את צו ההריסה. מדובר על ביטול שמבצעים אותו בהתנהלות מול הרשות המקומית במטרה להשיג ביטול לצו הריסה!

אדריכל לצידכם בתהליך

אדם שקיבל צו הריסה על מבנה עלול למצוא את עצמו חסר מנוחה. ככלות הכול מדובר על עסק ביש שגורר אותו לסיפור מורכב. אמנם כאשר הוא החליט לבנות ללא היתר או לחרוג מהיתרי הבניה שהתקבלו, הוא לקח על עצמו ריזיקה. וזה בהחלט סיכון לכל דבר ועניין. אבל בפועל כאשר הוא מקבל צו הריסה הוא יעשה כל מאמץ לבטל את הצו ולמלט את עצמו מהנזק הגדול הזה. איש מקצוע מומחה שמכיר את ההתנהלות יוכל להוביל אתכם בבטחה בתהליך!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם צריך סיוע משפטי להגשת בקשה להתרת נישואין?
ההחלטה על פירוק הנישואין היא אף פעם לא החלטה קלה. עם זאת, כשמגיעים להגשת בקשה להתרת נישואין, האם אתם...
קרא עוד »
מרץ 28, 2021
הרכב מוסיקלי לקבלת פנים
קבלת פנים באירוע המלווה נגן סקסופון לאירועים למשל, קובע במידה רבה את כל האווירה וכל מה שיהיה באותו...
קרא עוד »
דצמ 28, 2020
ייעוץ עסקי לעסקים משפחתיים
Business consulting for family businesses   אנו עוסקים בייעוץ עסקי לעסקים וחברות משפחתיות. היה ואתם חברה משפחתית? עסק...
קרא עוד »
מאי 10, 2022