פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

מה זה תיאטרון רחוב?

עם הפיכתו של העולם לכפר גולבלי אחד, ישנם יותר ויותר מושגים שמגיעים אלינו כאן בארץ מהשפה האנגלית, אך לא תמיד אנו מבינים בדיוק מה משמעותם. אחד הביטויים הללו הוא "תיאטרון רחוב", מושג שבמדינות אירופה וארצות הברית הפך לנפוץ ומוכר, אך כאן בארץ מדובר למעשה בתחום שעוד נמצא בחיתוליו. אז מה משמעות הביטוי "תיאטרון רחוב" או הופעות רחוב, ומהם היישומים הפרקטיים שלו בפועל?

תיאטרון רחוב על רגל אחת

ראשית חשוב להבין כי מדובר בתחום רחב מאד, שאפשר לייחס את שורשיו עוד לתהלוכות מוזיקה קדומות שהיו נפוצות באירופה בימי הביניים. בעידן המודרני, מדובר בתחום מתפתח של מופעי אמנות שונים, שאינם כוללים בהכרח רק משחק, ומתקיימים במרחב הציבורי – ובשל כך האינטראקציה עם הקהל היא ייחודית וכמובן שונה מזו שמתרחשת באולם הצגות סגור.

מה מציגים בתיאטרון רחוב?

עם זאת חשוב לציין כי לא תמיד שחקני המופע יצרו קשר עם הקהל בהכרח כמו כאן /מופעי-קרקס/https://www.sahkanim.com, וזאת בהתאם לאופי קבוצת השחקנים, למופע המתוכנן וכמובן למה שמארגני האירוע תכננו מראש: לעתים ייתכנו מופעים מפורסמים המתנהלים מא' ועד ת' בחלל הפתוח אל מול קהל מזדמן, ולעתים יהיה מדובר במופע אלתורים שלם, שאינו מחייב אפילו במה מרכזית בהכרח. במסגרת מופע שכזה, צוות השחקנים יתהלך ברחבי האזור התחום (שתוכנן לרוב מבעוד מועד), ויצור קשרים ספונטניים ומפתיעים עם עוברי אורח מהקהל.

שילוב אמנויות נוספות

כאמור במופעי רחוב שכאלה ניתן הרבה פעמים להזמין שחקנים שהם המיומנים בתחומי אמנות אחרים – כמו מוזיקה, ריקוד, להטוטים, אקרובטיקה ועוד ועוד. למעשה זוהי דרך טובה לבדוק האם החברה שאתם יוצרים איתה קשר היא איכותית ומקצועית – בהסתמך על ריבוי המיומנויות והרפרטואר של השחקנים, כמו גם הבדיקה ההכרחית היכן הם הוכשרו לעסוק באותם תחומי התמחות.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אוהלים להשכרה

באוהלים להשכרה, אנו מביאים את חלומותינו לחיים בחיק הטבע. אנו מאמינים כי אירוח בחיק הטבע צריך להיות קל וללא מתחים מיותרים. תוכלו לשכוח ממזג האוויר

קרא עוד »
החזר מס

מי זכאי לקבל החזר מס

המושג 'החזרי מס' הוא כזה שאנו שומעים לא מעט, החל מבפרסומות שמדברות על היכולת של אזרחים לקבל כסף חזרה מהמדינה, עד לחברים ובני משפחה שמספרים

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים