פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

מהו ביטוח אחריות מקצועית

1982117-min

ביטוח אחריות מקצועית הוא ביטוח חשוב ביותר אשר מגן על אנשי מקצוע למקרה שמישהו יתבע אותם על עבודה שהם ביצעו בחוסר מקצועיות, ברשלנות או עקב טעות שגררה בעיה חמורה.

 

ביטוח אחריות מקצועית

מטרתו של ביטוח אחריות הוא ליצור מעטפת של שקט נפשי לאיש המקצוע, כדי שאם במקרה תיוצר בעיה אשר נובעת מפעולה לא תקינה שהוא ביצע בתום לב, הרי שגם אם תוגש נגדו תביעה, חברת הביטוח תהיה זו שתתמודד מול התובע. ואם השופט יקבע כי אכן הוא אשם, חברת הביטוח היא זו שתשלם את הכספים לתובע.

 

ההשלכות של אי רכישת פוליסה מסוג זה

גורם מקצועי אשר אינו מפעיל אחריות מקצועית עלול לגרום לעצמו נזק לכל החיים כיוון שבמקרה של תביעה הוא יצטרך לספוג את כל הוצאות המשפט ואת כל העלויות שיקבע השופט. תסריט מסוג זה עלול לגרום לשבר כלכלי עמוק ולהרס הקריירה כיוון שבמקרים רבים האזרחים אינם מסוגלים לעמוד בהוצאות הללו, בנוסף להוצאות המשפחתיות הקבועות שלהם.

 

הפעלת ביטוח אחריות מקצועית

לאור זאת, קיימת חשיבות עליונה להפעלת ביטוח אחריות מקצועית מיד עם פתיחת העסק בכל רבדי העשייה, עורכי דין, רואי חשבון, רופאים, מהנדסים, מתכננים, מאמני ספורט ועוד.

בעת רכישת הפוליסה יש להתאים אותה באופן מדויק למכלול העבודות והיקפם, לכמות העובדים בעסק או כמות הלקוחות במשרדים ובקליניקות וגם באופן פרטי. ההגנה המיטבית במקרה ביטוח תהיה אם אכן הפוליסה שנרכשה תואמת את ההתנהלות העסקית האישית.

כדי להיות מכוסים לאורך זמן, חשוב לבדוק בכל שנה את מרכיבי הפוליסה, במידת הצורך לבצע שינויים לכאן או לכאן ולא לשכוח לחדש את הפוליסה, כך שבעל העסק יהיה תמיד מכוסה אם תוגש נגדו תביעה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כספומטים לעסקים

כספומטים לעסקים

היום ניתן למצוא לא מעט כספומטים לעסקים, אשר מסייעים להם לפתח ולקדם את העסק. אומנם רוב בעלי העסק לא מקשרים לרוב בין כספומט לבין פיתוח

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים