פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

פנסיה – כל האמת על הימים שבהם נזדקק לה

פנסיה

גם אם אתם סבורים שהמילה פנסיה לא קשורה אליכם, משעממת או לא רלוונטית בשלב זה של החיים שלכם כדאי לחשוב על כך שוב. הפנסיה היא אחד הגורמים הרלוונטיים ביותר שקיימים ודווקא כאשר אתם צעירים זה הזמן המתאים לחשוב עליה. אמנם מדובר על תחום לא ממש קל להבנה, אך אם מקבלים את ההסבר מהאנשים הנכונים הוא יהיה מובן, ברור וקולח. אדם שמבין בתחום יוכל לבאר לכם מושגים כמו קרנות גמל, קרן פנסיה וגם ביטוח מנהלים.

הפנסיה הינה סכום שיעמוד לרשותכם החל מיום הפרישה שלכם מהעבודה ועד ליום שבו תיפרדו מהעולם. עובדה זו מביאה אותנו למסקנה שהסכום צריך להיות מספיק גבוה שהוא יכלול בנוסף להוצאות שוטפות גם עובד סוציאלי והוצאות רפואיות שונות. כמובן שזה לא הכול וכל אחד חולם גם על חופשה ארוכה, פינוקים לילדים ולנכדים ועוד דברים מרתקים שממתינים לנו אחרי הפרישה. סכום זה יצטבר במהלך 30 – 40 שנות עבודה.

לכל אחד פנסיה משלו

מי ששואל את עצמו לכמה כסף הוא יזדקק בפנסיה יבין שזה תלוי בבן אדם וכל אחד יזדקק לכמות שונה של כסף על מנת לנהל את חייו לאחר הפרישה. על מנת להבין לעומק מה זה אומר, כדאי לפנות אל יועץ כלכלי שיבצע בעבורכם ניתוח פנסיוני, תוכלו לעשות זאת בכתובת https://www.actuar-ec.co.il/. ההמלצה היא לשאוף לפנסיה חודשית ששווה לסכום ההכנסה שלכם כרגע. הסיבה לכך היא שבניגוד למה שרבים חושבים, ההוצאה שלנו בפנסיה לא תקטן כי אם תגדל.

ישנם שלושה מקורות אשר ניתן לקבל מהם כספים לאחר הפרישה. קצבת זקנה שמגיעה מביטוח לאומי, קצבאות פנסיה וכמובן הון שצברנו במהלך החיים כמו נדל"ן, ירושות, מניות ועוד. הפורשים לפנסיה יסתמכו בדרך כלל על שני המקורות הראשונים.

מה כדאי לעשות

כדאי להתחיל לחסוך כמה שיותר מוקדם ולא לדחות זאת לזמן מאוחר יותר, החישוב של כמה צריך לחסוך משתנה כאמור מאדם לאדם, אך מדובר על סכום של סביבות האלף שקלים בחודש, ישנו מידע בתחום זה באינטרנט. חשוב לוודא שהמעסיק מפקיד לכם את הפנסיה על פי החוק ולעמוד על כך שהכסף מגיע למקום הנכון.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים