האם כדאי לקחת יועץ משכנתא?

לא מצליחים לבחור וועד לבניין, הנה כמה פתרונות – אביב ניהול

האם כדאי לקחת יועץ משכנתא, זאת שאלה שעולה לכל מי שבתהליך רכישת דירה.

כי מצד אחד, זאת עלות נוספת של כ 5,000 ש"ח, עוד סקר שוק לבחירת יועץ המשכנתא ועוד גורם להתנהל מולו. ועולה השאלה, האם בכלל יועץ משכנתא יכול לחסוך לי כסף? או שאולי זה סתם בזבוז זמן ועוד הוצאת כספים שגם ככה הוצאת הכספים שלנו לחוצה כל כך?

מצד שני, מטרת הבנקים היא – באופן טבעי והגיוני מאוד – להרוויח כמה שיותר וכמובן זה אומר גם למכור לנו משכנתא כמה שיותר יקרה. כמו על עסק כמובן, גם הבנק רוצה להרוויח ומשום מה זה קצת נשכח כשאנחנו בבנק.

זה נשכח שהבנק הוא עסק כי:

  • המוצר הוא לא מוחשי כל כך, המוצר הוא מכירת כספים ומכירת שירותים עבור ניהול החשבון כך אנחנו לא מרגישים תהליך מכירה כמו למשל רכישת רכב חדש.
  • אנחנו לא מרגישים את הבנק כעסק כי רובנו נמצאים באותו בנק כבר שנים רבות (אם כי לאחרונה החיבור לבנק הוא פחות רגשי עקב מעבר שירותי הבנק לאינטרנט).
  • וגם כי נציגי הבנק ידידותיים ונחמדים מאוד.

אם נסתכל, לפחות מנקודת המבט של האינטרסים, אז מכיוון שהאינטרס של הבנק הוא למכור בכמה שיותר והמטרה של יועץ המשכנתא שנשלם כמה שפחות (חלק ממדד ההצלחה של יועץ המשכנתא) אז התשובה לשאלה האם כדאי לקחת יועץ משכנתא? היא מבחינה הגיונית כן, כדאי לקחת יועץ משכנתא פרטי.

כמובן שיש עוד שיקולים – למי שזה חשוב שלו – של לקיחת יועץ משכנתא פרטי לצורך חסכון בהתעסקות, חישוב החזר משכנתא (באמצעות משכנתאמחשבון) ותחושת ביטחון.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
במה עוסקים פודקאסטים על הייטק?
פודקאסטים על היי-טק הם דרך מצוינת ללמוד עוד על ההתפתחויות האחרונות בטכנולוגיה. אם אתם רוצים להישאר...
קרא עוד »
מרץ 04, 2023
יסודות פירוק רכב: מה כדאי לדעת לפני שמתחילים
לפני שמתחילים בתהליך המורכב של פירוק רכב, חיוני להיות ערוכים ומודעים היטב. זה לא רק מבטיח פעולה חלקה...
קרא עוד »
מאי 11, 2024
הרצאות "חשיבה" למנהלים חושבים – האתגרים העתידיים בעולמות הניהול
Challenges in the management worlds - "Thinking lectures" for thinking managers כחברה לייעוץ ארגוני הדרכה ושיפור תהליכים מול מנהלים...
קרא עוד »
פבר 06, 2021