פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

ההגדרה המלאה לקניין רוחני וכיצד ניתן להגן עליו

ההגדרה המלאה לקניין רוחני

מהו למעשה קניין רוחני? מדובר על תחום משפטי רחב למדי, אשר כולל תתי תחומים שונים כגון הגנה על זכויות יוצרים, רישום פטנטים, הגנה על סימנים מסחריים ועוד. מדובר על תחום משפטי מרתק למדיי, היות והוא מאפשר לא מעט גמישות ומצריך לא מעט מחשבה. מדובר על נכס שאינו ממשי, היכול לכלול למשל ציורים, צילומים, יצירות אומנות שונות, שירים, סיפורים, סרטים ועוד. אחת הדרכים הטובות ביותר להגן על הקניין הרוחני שלכם, מתבצעת באמצעות רישום סימן מסחר. סימן מסחר מגן על היצירה, כמו גם על כל אפשרויות הפיתוח האפשריות שלה. ניתן למשל לקחת לדוגמא את חברת ווייז, אשר נמכרה בסכום עצום בזכות הקניין הרוחני של החברה. החברה הייתה מוגנת באמצעות סימן מסחר, דבר שהגן על תכניות הפיתוח של החברה והיכולת שלה לגדול ולהתפתח לתחומים נוספים. כתוצאה מכך, החברה שרכשה אותה יכולה להרוויח מכל התכניות העתידיות האלו.

כל מה שחשוב לדעת לגבי קניין רוחני והדרכים השונות להגן עליו

קודם כל, נגדיר בצורה מסודרת את המושג קניין רוחני – מדובר על נכסים לא מוחשיים שנוצרו או פותחו על ידי אדם מסוים. תחום זה כולל תחתיו זכויות יוצרים, סימני מסחר, דיני פטנטים, מדגמים, משדרים ומבצעים וכמובן עוולות מסחריות. אחת הדרכים היעילות ביותר להגן על הקניין הרוחני שלכם, היא באמצעות רישום פטנט. הדבר מתבצע בדרך כלל באמצעות עורך דין שמתמחה בתחום, ויודע בדיוק כיצד לבצע את הרישום וכיצד לייעל ולזרז את התהליך. ניתן כמובן לבצע את הכול בצורה עצמאית, אך הדבר כרוך בלא מעט בירוקרטיה ונהלים דקדקניים. פתרון זה מתאים במיוחד כאשר מדובר על המצאה חדישה שאמורה לשפר ולשדרג תהליך או תחום חיים מסוים.

אופציה נוספת היא לבחור באופציה של זכויות יוצר, אשר אמורות להגן על היצירות של כל אדם ואדם, בתנאי שהן מראות מקוריות מסוימת וניחנה בהם השקעה. מדובר על יצירות אומנות שונות, ציורים, פסלים, צילומים וכדומה. הדבר נכון גם לגבי עיצוב או תכנון של אפליקציות למשל, כאשר כל עמוד בהן אמור להיות מוגן תחת זכויות יוצרים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

10 הרכבים הבטוחים ביותר

10 הרכבים הבטוחים ביותר

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לקחת אותם לתשומת לב, לפני שבוחרים ברכב מסוים הוא נושא בטיחות הרכב. חוזק ועוצמת הרכב הם אבני היסוד בייצור רכב.

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים