מה הדבר החשוב ביותר לגבי ייבוש מבנים?

מבנה שניזוק כתוצאה מרטיבות או חלילה הצפה נחשב לא פעם ל"תיק" שקשה לטפל בו, וזאת משום שמטבע הדברים מדובר בנזקים הנאמדים בשווי רב, וההתעסקות לאחר המקרה היא רבה – מול חברת הביטוח, מול הרשויות ומול גופים רבים נוספים. לכן, חשוב להבין היטב כיצד לעשות זאת נכון ואף אם הדבר לא קרה אצלכם  מעולם (ואנו מאחלים שחלילה גם לא יקרה), חשוב להבין מראש כיצד להיערך לאירוע שכזה על הצד הטוב ביותר, מבעוד מועד. אז מה חשוב לדעת על ייבוש מבנים? גזרו ושמרו את המידע החשוב הבא.

נזקי מים והצפות

בשנים האחרונות, אנו עדים מדי חורף להצפות ושטפונות כבדים הפוקדים את רחבי הארץ, מצפון לדרום, ובמיוחד לאור האסונות האחרונים נשאלת השאלה האם לא ניתן למנוע את אותם מצבים מצערים. בכל הנוגע לתשתיות והיתרי בניה כמובן שיש להפיק לקחים, אולם עם זאת חשוב להבין כי ישנם מצבים שלא ניתן לחזות וכי מזג האוויר בחורפים האחרונים בישראל הופך יותר ויותר סוער. לכן, גם אם נמנע תקלות רבות בעתיד, עדיין ככל הנראה יהיו תקלות שאין באפשרותנו למנוע – ולכן הדבר הטוב ביותר שניתן לעשות הוא להיערך למצב חירום שכזה על הצד הטוב ביותר.

איך להיערך לגרוע מכל?

ראשית מלבד תדרוך בני הבית בנוגע לשמירה על בריאותם ושלמות גופם, חשוב לדעת מה לעשות במקרה של הצפה: מהרגע בו הזרם ממקור המים פוסק (בין אם אלה הם גשמים טבעיים ובין פיצוץ צינור או תקלה אחרת בצנרת), יש לקרוא לחברה מקצועית המתמחה בשירותי ייבוש מבנים, ועל פי כל התקנים הרלוונטיים. הרגעים והשעות הראשונות לאחר ההצפה הם קריטיים לשמירה על טיב החפצים האישיים ואיכות הבנין כולו, ועבודה נכונה ברגעים הראשונים שלאחר המקרה תמנע הוצאות בסדרי גודל של עשרות ולעתים אף מאות אלפי שקלים. לכן, לפני שאתם קוראים לחברה מקצועית של ייבוש מבנים הקדישו עוד כמה דקות בודדות כדי לוודא שאכן מדובר בחברה מומלצת, הפועלת באופן מקיף עם הידע והניסיון הרלוונטי, ומעל לכל בדקו שהיא עומדת בתקני איכות, בטיחות ואחריות רשמיים – על פי סטנדרטים ישראליים ובינלאומיים.

למידע נוסף , מור שיקום נזקים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בחירה קשה: מי הן חברות התקשורת המומלצות בישראל?
משוק בו פעלה חברת תקשורת אחת גדולה, הגענו למצב בו אנחנו יכולים ליהנות משלל חברות אשר מציעות שירותי...
קרא עוד »
דצמ 19, 2019
ציוד להשכרה לאירועים – קריטי להצלחת האירוע
במהלך החיפושים שלכם אחר ציוד להשכרה לאירועים יהיה כדאי להבין כי בחירת הציוד שלכם תהיה קריטית ובעלת...
קרא עוד »
מרץ 05, 2021
המעבר לייצור חשמל סולארי
ייצור חשמל הוא אתגר מורכב לאנושות. מצד אחד כולנו מבססים את החיים שלנו על מכשירי חשמל זוללי אנרגיה....
קרא עוד »
אוג 29, 2019