ניתוח דו"ח של שמאי מקרקעין בירושלים- כך תעשו זאת בקלות

הבנת המונחים המקצועיים בתחום השמאות יכולים לעזור לכם לזהות דגלים אדומים בדו"ח הערכת הבית שלכם ולדון בהם עם השמאי שלכם. שמאי מקרקעין בירושלים משתמש במונחים רבים כדי לתקשר את מצב וערך הנכס שלכם. הבנת המונחים והביטויים הנפוצים הללו יכולה לעזור לכם לתקשר עם שמאי מקרקעין מקצועי כשהוא מתאר את ביתכם או בית שאתם שוקלים לרכוש. זה ישפר את הסיכויים שלכם לזהות קריטריונים של נזק, בעיות מבניות או מלכודות עם ההשקעה בבית שלכם.

מספר מונחים שימושי של שמאי מקרקעין בירושלים

  • גיל אפקטיבי – אם הנכס נראה מבוגר מגילו האמיתי, ניתן לתת גיל אפקטיבי. מונח זה משמש לרוב לתיאור בתים שנמצאים במצוקה, מתוחזקים גרוע או מראים בלאי קיצוני. זה יכול לחול גם על נכס שנראה חדש ומתוחזק היטב. זהו מונח סובייקטיבי.
  • חיצוניות – דברים שאינם קשורים ישירות לנכס שלכם עדיין יכולים להשפיע על ערכו. קווי חשמל בעלי קיבולת גבוהה העוברים מאחורי – אך לא דרך – החצר האחורית יכולים להשפיע לרעה על הערך הסופי של הבית. בתים מעוקלים וריקים בשכונה שלכם יכולים גם הם להוריד את ערך הבית שלכם. החיצוניות יכולה להיות גם חיובית. קרבה לאגם או אטרקציה מקומית אחרת עשויה להשפיע לטובה על ערך הבית, למרות שהתכונה אינה ממוקמת בנכס עצמו.
  • ליקויים סמויים – בעיות בבית שאינן נראות מיד. אתם יכולים לזהות חור פעור בגג, אבל נזקי הרעפים הם הרבה יותר עדינים. נזק זה שקשה לזהות עשוי לדרוש עבודת תיקון כדי להפוך את הבית ראוי למגורים. שמאי מקרקעין בירושלים עשוי לזהות את הליקויים הנסתרים הללו ולוודא שאתם יודעים עליהם.

הערכות נוספות הניתנות על ידי שמאי מקרקעין בירושלים 

שמאים רבים של מקרקעין מפתחים מומחיות ממוקדת בהיבט מסוים של הפרקטיקה המקצועית. למשל, חלקם מתמחים בנדל"ן למגורים בעוד שאחרים מתרכזים בפיתוחים מסחריים. במקרים של קרקע לא משופרת, השמאים רשאים להציע חוות דעת גם לגבי ערכו העתידי של הנכס בעקבות פיתוח מתוכנן. לדוגמה, לקוח עשוי לבקש משמאי להעריך מה יהיה שוויו של מגרש ריק אם יתווסף בית חדש שנבנה. לכן אם אתם זקוקים להערכת שמאי מקרקעין בירושלים, אך לא בטוחים עבור איזו מומחיות, צרו קשר עם אליסף שמאי מקרקעין, ממנו תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי בכל תחומי השמאות.

אליסף שמאי מקרקעין ישמח לתת לכם שירות, צרו קשר: 054-5765548

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תהליך של פירוק רכבים
רכב וגם הטוב והיקר, מסיים יום אחד את התפקיד שלו על הכביש. הוא כבר לא תקין, לא מתאים לנסיעה ולא עונה על...
קרא עוד »
פבר 25, 2019
גולן בכור – סוחר רכב מנוסה
אתם לא צריכים לנסות למכור את הרכב שלכם בעצמכם בלבד, וזאת במיוחד כאשר ניתן לפנות אל גולן בכור על מנת...
קרא עוד »
מאי 25, 2021
מה ההבדל בין ויזת שנגן לויזת ETIAS?
יבשת אירופה, היא יעד התיירות הגדול בעולם. בעת נסיעה לאירופה, אזרחים שאינם גרים באיחוד האירופי, צריכים...
קרא עוד »
ינו 16, 2022