פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

איך מגישים תביעת אובדן כושר עבודה?

1526550 (4)-min

אין ספק שאחד הרגעים הקשים ביותר שאנחנו יכולים לחוות בתור אנשים בוגרים, בעלי משפחה, בעלי קריירה, זה הרגע בו מתברר לנו שאנחנו לא יכולים לעבוד יותר כתוצאה מפציעה, מחלה, תאונה או מכל סיבה רפואית אחרת.

במצב זה בו אנחנו לא יכולים לפרנס את משפחתנו ואותנו באמצעות המקצוע שלנו, נקרא אובדן כושר עבודה. אנחנו יכולים למצוא את עצמנו במצב של אובדן זמני, כלומר מצב שיכול להשתנות בעתיד, או במצב קבוע, מצב שלא ישתנה. שני המצבים מוגדרים על פי סוג הנזק איתו אנחנו מתמודדים וביתר שאת על פי אחוזי הנכות שנקבעו לנו.

על מנת שנוכל להתמודד עם מצב כזה מבחינה כלכלית, אנחנו יכולים לפנות אל עורך דין אובדן כושר עבודה ולהגיש תביעת אובדן כושר עבודה, נגד חברת הביטוח בה אנחנו מבוטחים, וכן נגד ביטוח לאומי. המטרה היא לממש את הזכויות שלנו ולקבל פיצוי, בין אם הוא חד פעמי ובין אם הוא באמצעות קצבה חודשית.

 

כיצד עושים זאת?

על מנת להגיש תביעה, מלבד העובדה שאנחנו צריכים לפנות אל עורך דין, הרי שאנחנו צריכים גם להגיש מסמכים רפואיים אשר מוכיחים את סוג הנזק שנגרם לנו וכן להציג מסמכים שיוכיחו שאכן אנחנו לא יכולים לעבוד במקצוע שלנו.

סביר להניח שחברת הביטוח וכן ביטוח לאומי, כל אחד בנפרד, ידרשו מאיתנו לעבור מבחני מסוגלות וועדות רפואיות שיבחנו את המצב שלנו ויקבעו, האם באמת אנחנו לא יכולים לבצע את עבודתנו. צריך להדגיש, רק מאחוז נכות מסוים נקבע שאדם איננו כשיר לעבוד, כאשר ההגדרה היא ברורה במובן הזה, שאדם יכול לעבוד רק במקצוע שלו. כלומר, אם אנחנו מתמודדים עם אובדן כושר עבודה ויכולים לכאורה בעבודה אחרת, עדיין נוגדר כמי שאיבד את כושר העבודה שלו וזכאי לפיצוי כספי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קורות חיים לבודק תוכנה

אם בעבר אנשים היו מעצבים ומכינים את קורות החיים שלהם באופן עצמאי, הרי שכיום אפשר לשלם סכום סימלי בעבור תבניות עיצוב מוכנות להכנה של קורות

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים