הר הביטוח

הר הביטוח

כמו כולם גם אתם קבלתם בוודאי בחודשים האחרונים פניות טלפוניות שמציעות לכם לבצע בדיקת תיק ביטוח. הסיבה לכך היא רפורמה בתחום הביטוח שמאפשרת לכולנו להיות מודעים יותר לפוליסות הביטוח שיש לנו. חשוב להבין שהמטרה העיקרית של הרפורמה היא להבטיח שאנחנו המבוטחים נכיר טוב יותר את הפוליסות שלנו ונדע בעבור מה אנחנו משלמים. כאשר תדעו אלו כיסויים בדיוק יש לכם בכל פוליסה, תצליחו להשתמש בהם טוב יותר ותימנעו מצב של תשלום כפול לשתי חברות ביטוח בעבור אותו הכיסוי. 

מה זה הר הביטוח ואיך משתמשים בו?

בשנת 2017 משרד האוצר השיק את אתר הר הביטוח שמאפשר לכל אחד מאתנו לדעת אלו ביטוחים קיימים בעבורו בחברות השונות. חיפוש מהיר באתר יגלה לכם איפה אתם מבוטחים ומה אתם מקבלים בכל פוליסה. אפשר לבצע את החיפוש באופן עצמאי מתמחשב הביתי. הצרכן הפשוט מקבל כיום בקליק אחד גישה למידע שבעבר היה דורש עשרות שירות מתישות אל מוקדי השירות של חברות הביטוח. 

אלו ביטוחים מוצגים בהר הביטוח?

  1. ביטוחי בריאות (ניתוחים, השתלות, סיעוד, תאונות אישיות)
  2. ביטוחים אלמנטריים (דירה, רכב)
  3. ביטוחי חיים

על מנת לקבל את המידע תתבקשו להקליד פרטי זיהוי בסיסיים. הממשק ידידותי למשתמש ונגיש מכל מחשב עם חיבור אינטרנט. שימו לב שישנם מקרים בהם הר הביטוח מציג מידע חלקי או חסר. 

מה כדאי לעשות עם המידע?

הבדיקה העצמית שאתם מבצעים עם הר הביטוח נועדה לוודא שאין לכם ביטוחים שאתם לא מודעים אליהם. אם אתם חוששים שיש לכם ביטוחים מיותרים כדאי לפנות אל סוכן ביטוח מנוסה ולבצע יחד עם בדיקה מקיפה. נציין שישנם מקרים בהם אנשים רוכשים שני ביטוחים זהים בידיעה מתוך מטרה לקבל בעת צרה פיצוי כספי כפול. בהעדר הבנה מלאה של עולם הביטוח כדאי להימנע מקבלת החלטות פזיזות ללא התייעצות עם סוכן ביטוח. 

למדו מהי כלכלה טכנולוגית

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שיפור מוניטין איך לעשות את זה כמו שצריך
עסקים רבים מתלבטים בשאלה, כיצד לשפר את מוניטין העסק שנפגע במהלך השנים מדימוי שלילי כזה או אחר. כדאי...
קרא עוד »
מרץ 25, 2020
ניהול נכסים בחיפה
שוק הנדל"ן בישראל הוא כזה שיש בו ביקוש רב מאוד. ישנו ביקוש גדול מאוד שהולך וגובר לרכישת נכסי נדל"ן...
קרא עוד »
ספט 08, 2022
פסילה מנהלית
פסילה מנהלית היא פסילה של רישיון נהיגה שמבוצעת על ידי משטרת ישראל ורשות הרישוי. מהן סוגי הפסילה...
קרא עוד »
יונ 09, 2022