הר הביטוח

הר הביטוח

כמו כולם גם אתם קבלתם בוודאי בחודשים האחרונים פניות טלפוניות שמציעות לכם לבצע בדיקת תיק ביטוח. הסיבה לכך היא רפורמה בתחום הביטוח שמאפשרת לכולנו להיות מודעים יותר לפוליסות הביטוח שיש לנו. חשוב להבין שהמטרה העיקרית של הרפורמה היא להבטיח שאנחנו המבוטחים נכיר טוב יותר את הפוליסות שלנו ונדע בעבור מה אנחנו משלמים. כאשר תדעו אלו כיסויים בדיוק יש לכם בכל פוליסה, תצליחו להשתמש בהם טוב יותר ותימנעו מצב של תשלום כפול לשתי חברות ביטוח בעבור אותו הכיסוי. 

מה זה הר הביטוח ואיך משתמשים בו?

בשנת 2017 משרד האוצר השיק את אתר הר הביטוח שמאפשר לכל אחד מאתנו לדעת אלו ביטוחים קיימים בעבורו בחברות השונות. חיפוש מהיר באתר יגלה לכם איפה אתם מבוטחים ומה אתם מקבלים בכל פוליסה. אפשר לבצע את החיפוש באופן עצמאי מתמחשב הביתי. הצרכן הפשוט מקבל כיום בקליק אחד גישה למידע שבעבר היה דורש עשרות שירות מתישות אל מוקדי השירות של חברות הביטוח. 

אלו ביטוחים מוצגים בהר הביטוח?

  1. ביטוחי בריאות (ניתוחים, השתלות, סיעוד, תאונות אישיות)
  2. ביטוחים אלמנטריים (דירה, רכב)
  3. ביטוחי חיים

על מנת לקבל את המידע תתבקשו להקליד פרטי זיהוי בסיסיים. הממשק ידידותי למשתמש ונגיש מכל מחשב עם חיבור אינטרנט. שימו לב שישנם מקרים בהם הר הביטוח מציג מידע חלקי או חסר. 

מה כדאי לעשות עם המידע?

הבדיקה העצמית שאתם מבצעים עם הר הביטוח נועדה לוודא שאין לכם ביטוחים שאתם לא מודעים אליהם. אם אתם חוששים שיש לכם ביטוחים מיותרים כדאי לפנות אל סוכן ביטוח מנוסה ולבצע יחד עם בדיקה מקיפה. נציין שישנם מקרים בהם אנשים רוכשים שני ביטוחים זהים בידיעה מתוך מטרה לקבל בעת צרה פיצוי כספי כפול. בהעדר הבנה מלאה של עולם הביטוח כדאי להימנע מקבלת החלטות פזיזות ללא התייעצות עם סוכן ביטוח. 

למדו מהי כלכלה טכנולוגית

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משמרים את הרוק הישראלי במסיבה עברית עם להקת הבית
להקות רוק קאבר הן כנראה המופע החי הפופולרי ביותר בעולם והן מתאימות מאוד גם לצורך מסיבה עברית. זו דרך...
קרא עוד »
אפר 28, 2023
שכר מפתח c – האם מחיר הלימודים שווים את המשכרות?
כולם היום רוצים להיכנס לתחום מפנק ומתגמל במיוחד – שוק הייטק הישראלי קורא להמון צעירות וצעירים שיש...
קרא עוד »
מרץ 23, 2022
רשת תיווך נדל"ן – איך יודעים עם מי לעבוד?
כשאנחנו מעוניינים לרכוש או לשכור נכס או לחילופין, למכור או להשכיר נכס, אזי שיש לנו כמה אופציות כיצד...
קרא עוד »
אפר 06, 2022