לא מצליחים לבחור וועד לבניין? הנה כמה פתרונות

לא מצליחים לבחור וועד לבניין, הנה כמה פתרונות – אביב ניהול

בבניינים משותפים רבים קיימת בעיה של בחירת וועד הבית. רבים מהדיירים אינם מעוניינים לבצע תפקיד זה לאור המורכבות שלו והצורך לעמוד מול השכנים בכל מיני סיטואציות ומחלוקות לא פשוטות. 

בשנים האחרונות מרבית מהבניינים עוברים לניהול חיצוני של ועד הבית על ידי חברת ניהול בעלת מיומנות רבה המתחזקת את הבניין באופן קבוע ודואגת לכל צורך. שירות זה מייתר את הצורך בבחירת ועד הבית ומשאיר את ניהול הבניין בידיים מקצועיות ואחראיות. 

תפקידיה של חברת הניהול 

חברת ניהול מבנים מתמודדת עם כל מה שנחוץ לצורך ניהול איכותי של הבניין. היא זו שמבצעת את הגבייה של מיסי ועד הבית באופן שוטף ומתנהלת מול סרבני התשלום דרך האגודה לתרבות הדיור או בדרכים משפטיות. כל התזרים מתבצע בדרך פיננסית תקינה והדיירים מקבלים על כך דוחות אחת לתקופה.

החברה דואגת לתחזוקה תקינה של הבניין המשותף, החל בשירותי הניקיון בכל הקומות, המדרגות החניון והמעליות בהתאם ללוח זמנים שנקבע מראש. כמו כן עובדיה מטפחים את הגינה, מסירים עשבים שוטים מנקים את השבילים, שותלים פרחים, עצים וכל מה שנדרש בהתאם לרצונם של הדיירים. החברה מתחזקת את המערכות המשותפות כמו מרזבים, בריכת מים על הגג, תקינותה של צנרת המים, מערכת החשמל ועוד.

חברת הניהול היא זו שאחראית לקשר עם גורמי חוץ כמו חברת אחזקת המעליות, הגעת המהנדס הבודק את תקינותה של המעלית וכל נותן שירות אחר המגיע לבניין בהתאם לצורך. החברה גם אחראית לביצוע התשלומים השוטפים לכל הספקים בהתאם לתקציב ולעלויות שנקבעו מראש. 

בחירת חברת ניהול איכותית 

כדי לבחור חברת ניהול ועד בית שתהיה מקצועית, חשוב לקבל חוות דעת מדיירים בבניינים משותפים אחרים שמשתמשים כבר בשירותים הללו והם שבעי רצון מדרך ההתנהלות של חברת הניהול.

ההפניה של כל הטיפול לחברת הניהול חוסך לדיירים הרבה כאב ראש ומפחית את הסכסוכים בין השכנים על נושאים שונים הקשורים לבניין כולו. כל הנושאים הללו מרוכזים כעת בידי חברה מקצועית שיודעת מה יש לבצע ובאיזו תדירות, לרמת תחזוקה מעולה בבניין. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חשיפת גורמי המפתח למיזוגים ורכישות מוצלחות
מיזוגים ורכישות (M&A) הם מזמן מהלכים אסטרטגיים עבור חברות המחפשות צמיחה, גיוון והגדלת נתח שוק. עם זאת,...
קרא עוד »
אוג 19, 2023
האם צריך סיוע משפטי להגשת בקשה להתרת נישואין?
ההחלטה על פירוק הנישואין היא אף פעם לא החלטה קלה. עם זאת, כשמגיעים להגשת בקשה להתרת נישואין, האם אתם...
קרא עוד »
מרץ 28, 2021
חובת תשלום ביטוח לאומי והפרשה לפנסיה
עצמאים בישראל מחויבים בהפרשת כספים לפנסיה על פי חוק שהתחיל להיות מיושם בשנת 2020. אי הפרשה עלולה להוביל...
קרא עוד »
יול 06, 2021