פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

פיתוח עסקי

אנשים רבים מדברים על התחום של פיתוח עסקי, מבלי להבין את המשמעות המדויקת של המושג. מדובר למעשה על אוסף של פעולות שונות, שניתן לבצע במטרה להגדיל את ההכנסות ואת הרווחים של העסק באופן קבוע. כלומר, לא מדובר כאן על מבצע נקודתי, אלא על תוכנית פעולה אסטרטגית, שמטרתה להביא לשיפור העסק. את ההתנהלות שלו ואת שורת הרווחים הסופית שלו. הכוונה כאן היא למצוא הזדמנויות חדשות שיאפשרו להגדיל את קהל הלקוחות, להגדיל את החשיפה של העסק וכמובן לפנות לקהל יעד רחב יותר. לצורך כך, יש צורך לחשוב בצורה שונה, היות וצורת החשיבה הנוכחית הביאה את העסק למקום הנוכחי שלו, אך מי שמעוניין לקדם ולפתח את העסק מעבר לתקרת הזכוכית שאליה הוא הגיע, חייב להתחיל לחשוב לכיוונים חדשים מחוץ לקופסא.

פיתוח עסקי במגוון רחב של דרכים שונות

קודם כל, כדאי למצוא דרכים להגדיל את קהל הלקוחות, כלומר להציע את המוצרים הקיימים ללקוחות חדשים. למשל, חנות קטנה ומיוחדת שנהנית מקהל יעד הכולל בתוכו את תושבי האזור, תוכל להגדיל באופן מהותי את אחוז המכירות שלה, ברגע שהיא תציע שירות משלוחים. בצורה כזו, אנשים שלא גרים באזור לא יצטרכו להגיע פיזית לחנות, אלא יוכלו לקבל את המוצרים שלה עד הבית, ללא שום צורך בבזבוז זמן, חיפושי חנייה מייגעים וכדומה.

אופציה נוספת, היא להגדיל ולגוון את המוצרים הקיימים, על מנת להציע ללקוחות הקיימים מוצרים חדשים שלא היו קיימים עד כה. מדובר למעשה על הגדלת סל הקניות של הלקוח, היות והלקוח כבר מכיר את העסק, סומך עליו ולכן יהיה קל יחסית להציע לו מוצרים משלימים לקניה שלו. מדובר על אותם המוצרים שהוא בכל מקרה צורך, פשוט לא מהעסק שלכם. למשל, עסק שמציע עציצים או פרחים, יכול להתחיל למכור גם כלי חרס יפים ומעוצבים שיוסיפו חן לצמחים.

לסיכום, פיתוח עסקי יכול להתרחש במספר גזרות שונות, אך המטרה הסופית היא להגדיל את ההכנסות והרווחים של העסק בצורה לא שגרתית. מומלץ להתייעץ עם העובדים ועם הלקוחות, לגבי סוג המוצרים שהיו יכולים להתאים לצורך הגדלת סל הקניה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מה זה קישורים חיצוניים?

קישורים חיצוניים הם היפר-קישורים המפנים משתמש מאתר אחד לאחר. במילים אחרות, הם קישורים שאינם באתר האינטרנט שלך. כאשר בעל אתר כולל קישור חיצוני באתר שלו,

קרא עוד »

מוצרי ספיגה

מוצרי ספיגה הם למעשה מוצרים שנועדו לספוג שתן וצרכים במקרים שבהם אנשים מתקשים בשליטה ויכולת להתאפק. בדרך כלל מדובר על מבוגרים בגיל השלישי אשר עושים

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים