פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

שומה עצמית מס שבח

מס שבח הוא מס אשר כל אדם שמוכר דירה צריך לשלם על הרווח אותו הרוויח ממכירת הדירה. כלומר, המס יוטל על ההפרש שבין המחיר בו האדם רכש את הדירה לבין המחיר שבה מכר אותו. אם עדיין לא שמעתם את המושג: "שומה עצמית מס שבח" ואתם עתידים למכור את הדירה שרכשתם לצורך השקעה, כדאי שתכירו אותו כי מדובר במושג חשוב מאוד בתהליך מכירת דירה להשקעה, קראו גם באתר https://koren.lawyer.

מהי שומה עצמית?

בתהליך מיסוי שומה היא הליך מנהלי אשר במהלכו מבצע פקיד השומה שהוא עובד רשות המיסים שאחראי על גבייה, הערכה של גובה המס אשר האדם נדרש לשלם למס הכנסה במסגרת מס שבח, מע"מ, מס רכישה ועוד. לעומת זאת, שומה עצמית היא הערכת מס אשר מתבצעת על ידי האדם שנדרש לשלם מס באופן עצמאי. האדם מחשב את הסכום אותו הוא חייב לשלם ובגינו את גובה המס שהוא נדרש לשלם. ניתן להגיש שומה עצמית במסגרת דוח שנתי למס הכנסה. כאשר מדובר על מס שבח, לא מעט מוכרי דירות להשקעה מעדיפים לבצע שומה עצמית של מס שבח ולהגיש אותה למס ההכנסה במסגרת הדיווח על עסקת המכירה שהתבצעה.

שומה עצמית מס שבח – מדוע זה כדאי?

בעוד שלא פעם השומה אשר נקבעת על ידי פקיד השומה ונוגעת למס שבח הינה גבוהה ובגין זאת, לאדם מגיע בסופו של דבר החזר מס שבח, הרי שכאשר האדם מבצע באמצעות עו"ד מתמחה במס שבח או עורך דין מקרקעין מנוסה ומקצועי שומה עצמית של מס שבח, מרבית הסיכויים שהוא ישלם את המס המינימלי אשר הוא נדרש לשלם בגין הרווח שהרוויח. על כן, כדאי מאוד שכל אדם שמוכר דירה להשקעה ויידרש לשלם בגין זאת מס שבח, יבחר בעורך דין מקרקעין מנוסה ומקצועי בתחום שילווה את העסקה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים