פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

בניית תכנית עסקית לשנת 2020: דגשים חשובים

בניית תכנית עסקית לשנת 2020

בארץ ישראל מידי שנה קמים להם לא מעט עסקים של אנשים שאר רוצים לפעול ולהרוויח את הכסף שלהם בצורה עצמאית. בפועל, הקמה של תוכנית לייצר רווחים עבור עסק חדש שאותו מקימים יכולה להיות נהדרת בראש, אבל כשעובדים בצורה מסודרת עם תוכנית עסקית יכולים להבין בצורה הכי טובה שאפשר האם כל זה כדאי מלכתחילה, ומה נדרש כדי להתקדם עם העסק לאן שמצפים להגיע מבלי להיקלע אל קשיים מיותרים.

מה כוללת תוכנית עסקית

תוכנית עסקית מורכבת מכמה וכמה אספקטים, והיא כוללת למעשה את כל מה שמרכיב את העסק עצמו מבחינה שיווקית, כלכלית, תפעולית ואף מהבחינה הטכנולוגית. המטרה של יצירת תוכנית שכזו היא אינה אך ורק עבור גיוס של משאבים כספיים, אלא גם עבור יצירה של ניתוח מסודר של העסק, בדיקה של כדאיות עבור הקמת העסק ויצירה של אסטרטגיה עסקית עבור העסק עצמו. התוכנית מורכבת מחלקים מילוי ופיננסי, כאשר ישנה חלוקה מסודרת ומתודית של כל התוכן על פני פרקים שכוללים את המוצר, את המכירות, את השיווק, את התחזית הפיננסית, את הכנסים, את סקירת השוק ואת תקציר המנהלים. כך יודעים לרכוש ציוד משרדי מתאים ולבצע את השיווק אל עבר קהל פוטנציאלי.

איך בונים תוכנית עסקית

את התוכנית העסקית יכולים לנסות ולבנות בצורה עצמאית, אם רק יודעים ממה תוכנית כזו צריכה להיות בנויה וכיצד לסדר את כל הרצונות והתצפיות לגבי העסק מידי כמה חודשים ומידי שנה. התוכנית היא אספקט חשוב בכל סוג של עסק, וגם אם היא לא בנויה באופן מקצועי, היא עדיין יכולה להיות אבן דרך שתסייע להבין מהיכן מתחילים ולהיכן מתקדמים. עם זאת, הדרך הכי עדיפה נעשית על ידי פניה אל יועצים שיודעים לכוון לגבי יצירה של תוכנית עסקית מסודרת ונהירה, כזו שניתן להציג לבנקים על מנת לגייס כספים וכן עבור יזמים שמחפשים עסקים להיות בהם מושקעים.

למה צריכים תוכנית כזו

כאמור, יצירה של תוכנית עסקית בנויה מפרקים שונים, ואלה מפרטים בצורה הכי טובה את כל מה שמתכננים עבור העסק הזה עם כל הפירוט של מה שיכול לקדם את העסק אל עבר ההצלחה כולל גיוס המשאבים הכספיים, השיווק והניהול הנכון כפי שמתכננים.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים