גיוס עובדים דרך לשכת התעסוקה, מתי מתאים מתי פחות

גיוס עובדים

גיוס עובדים הוא משימה לא פשוטה בכלל, אפילו במקרה של עובדים בלתי מיומנים או תלמידי תיכון בחופשת הקיץ שמעוניינים לעשות עבודות בסיסיות שאינן דורשות ידע מוקדם, כמו עובדי מטבח ברשתות מזון מהיר. בחירה שגויה בעובדים עלולה להוביל לנזקים כבדים, איבוד לקוחות ופגיעה במוניטין של העסק שלכם. בחירה נכונה תוביל לתוצאות טובות לשביעות רצונם של כל הצדדים, המעסיקים והעובדים. לכן יש להקדיש לבחירה זו תשומת לב מרובה ולא להטיל אחריות מקצועית על אנשים שאינכם משוכנעים במקצועיותם ואמינותם. לשכות התעסוקה השונות מרכזות קורות חיים ושולחות למעסיקים פוטנציאליים במטרה לשדך בינם לבין העובדים.

לפנייה ללשכות התעסוקה יש מספר יתרונות מאחר שהלשכות אוספות קורות חיים של מועמדים ויש ברשותן מאגר גדול, אבל הגודל יכול להיות גם חיסרון מאחר שלכל משרה אתם עשויים לקבל עשרות קורות חיים ואז תצטרכו למיין אותן מחדש ולזמן אנשים לראיונות עבודה או לקבל אותם ישר למשרה בעזרת אינטואיציה אישית. לוחות אינטרנטיים של חיפוש משרות מתעדכנים מדי יום וכוללים לעתים ערך מוסף על אלה של לשכת התעסוקה. מפעילי האתרים מציעים גיוס עובדים בעזרת שאלוני התאמה שונים וראיונות אישיים ולא רק תוך הסתמכות על קורות חיים. כמו כן מעסיקים יוכלו לקבל מהאתרים מידע רב על מחפשי העבודה, כולל העדפות כמו ריחוק גיאוגרפי מהבית וציפיות שכר.

יתרון נוסף של אתרי אינטרנט כמו https://www.alljobs.co.il/ הוא האפשרות ליטול מהם מידע על מחפשי עבודה תוך שיתוף בין האתרים השונים והמועמדים למשרות שונות. כך למשל ישנם אתרים שמיועדים למחפשי עבודה בתחום האלקטרוניקה והמחשבים, והם כוללים מידע שהצטבר ברשת על מחפשי עבודה, בלי קשר ללשכת התעסוקה. בלשכת התעסוקה נרשמים לרוב מובטלים וחסרי עבודה שמטרתם השגת משה ראשונה או פתרון שיאפשר להם לחזור לשוק, בעוד באתרים תוכלו למצוא מידע רב על מועמדים שמעוניינים בשדרוג או במעבר מקום עבודה ואין להם סיבה להירשם בלשכת התעסוקה. לכן גיוס דרך לשכת התעסוקה לא מכיל מקרים כאלה וחיפוש באתרים ייעודיים למחפשי עבודה בתחום מסוים יכול לתת למעסיק מידע נחוץ רב.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נדל"ן בחו"ל – למה זה מתאים לכולם
רוב הישראלים שנשאל יגידו שהם חולמים להשקיע בנדל"ן. הבעיה היא, שבישראל הרבה פעמים המחירים הרבה יותר...
קרא עוד »
אפר 09, 2022
דירות להשכרה בנס ציונה
מחפשים דירת מגורים בנס ציונה? הולכים על האפשרות הנוכחית שלכם של השכרת דירה מתאימה למגורים שלכם? הבה...
קרא עוד »
מרץ 15, 2021
מיתוג לעסק – איך מתחילים?
המיתוג הוא חלק מהותי וחשוב מאוד להצלחת העסק. כיום כל עסק, זעיר, קטן וגדול מתכבד בלוגו מקצועי ומעוצב....
קרא עוד »
ינו 05, 2019