למה צריך בודק שכר?

בודק שכר

כל אחד אשר פותח עסק חדש או שיש לו חברה פעילה במשך מספר שנים, יודע למה הוא צריך לעבוד עם עורכי דין ורואי חשבון. אלה דברים מובנים מאליהם בסביבה עסקית, בין אם מדובר בסביבה קיימת או סביבה חדשה. 

אך מה שהרבה מאוד מעסיקים, בוודאי חדשים, אינם בהכרח יודעים, שעליהם גם לעבוד עם בודק שכר. בין אם זה באופן קבוע ובין אם זה באופן מזדמן, מעת לעת. 

בודק שכר הוא איש מקצוע חיצוני, אשר תפקידו לוודא שהמעסיק משלם לעובדים שלו את המשכורות שלהם כמו שצריך, על פי חוק, על פי הסכם העבודה שיש לו איתם. אומנם כל מעסיק בטוח שהוא עושה זאת, ואכן מרבית המעסיקים משלמים לעובדים שלהם את מה שמגיע להם, אך על מנת שלא יווצרו בעיות ולא יהיה מצב בו העובד מגלה שהמעסיק לא שילם לו דברים מסוימים שהוא מחויב על פי חוק, יהיה נכון מצידו לשכור בודק שכר מקצועי. 

למה חשוב להעסיק בודק שכר

תשלום משכורת לעובד, בין אם מדובר בעובד רגיל ובין אם מדובר בעובד קבלן, כלומר עובד דרך חברה חיצונית, הוא לא דבר פשוט בהכרח. הרי מלבד המשכורת הרגילה, יש להכניס אלמנטים שונים, החל מימי מחלה, דמי הבראה, פנסיה, יש להתייחס לנושא של חוק שעות עבודה ומנוחה וכדומה. 

על מנת שהמעסיק לא יפספס שום פרט ולא ימצא את עצמו בסיטואציה בה הוא נדרש להתמודד עם תשלומים ועלויות שונות, אשר יכולים לפגוע בתפקוד העסק ובמוניטין שלו, יהיה נכון מצידו להעסיק גורם חיצוני, אשר יוודא שאכן הכל מתבצע כשורה. 

בודק שכר יוכל לבצע זאת עבורו וכן לספק לו דוח מלא בנושא, כך הוא גם יוכל להוכיח שאכן כל התשלומים בוצעו ואם יש ליקויים, אז הוא יוכל לתקן אותם. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תחתוני ספיגה למבוגרים – איך בוחרים?
כדי להפחית את הסיכון לדלקות בדרכי השתן, כדאי ללבוש תחתונים סופגים למבוגרים. ישנם סוגים רבים של...
קרא עוד »
פבר 12, 2023
עורך דין פלילי, כי לפעמים צריך סיוע של איש מקצוע אמיתי
הסתבכות בפלילים היא לא משהו שאנו רוצים לעסוק בו, אך החיים לעיתים מובילים שלא לצורך רבים לבצע עבירות...
קרא עוד »
ינו 22, 2019
איציק חביב: יתרונות של התחדשות עירונית
איציק חביב מאמין שהתחדשות עירונית נמצאת כיום בנקודת הזמן החשובה ביותר שלה מאז שנות ה-50 ושיהיה מכריע...
קרא עוד »
מרץ 07, 2023