איך נעשית חלוקת רכוש בגירושין עם ילדים?

חלוקת רכוש בגירושין עם ילדים

חלוקת רכוש בעת גירושין נשען על עיקרון בו כל הרכוש שנצבר אצל בני הזוג במהלך החיים המשותפים שהם ניהלו, צריך להתחלק ביניהם באופן שווה. עם זאת, ישנם מצבים שהם יוצאים מן הכלל ובהם תתבצע חלוקת הרכוש באופן אחר. לעיתים זה יהיה בעקבות הסכם ממון שנכתב ונחתם לפני החתונה, ולפעמים זה יהיה בעקבות גירושין עם ילדים.

גירושין עם ילדים – אחד הדברים הקשים

אחד מהדברים הקשים שיש בגירושין, הוא עניין הילדים. כל עוד הגירושין קורים לפני הולדת ילדים משותפים, אפשר 'למחוק' בקלות יותר את העבר ולפתוח בחיים חדשים. אך כאשר הגירושין מתרחשים כאשר יש ילדים בתמונה הם הופכים לקשים יותר ולא רק עבור הילדים עצמם שעוברים טלטלה רצינית בחיים. חלוקת רכוש בגירושין עם ילדים הינה מסובכת יותר בשל העובדה כי בנוסף לרכוש המשפחתי המשותף, יש כאן גם את חפצי הילדים שיש לקחת בחשבון.

חלוקת רכוש – האם יש לזה קשר למשמורת הילדים?

חלוקת הרכוש במקרה של גירושין עם ילדים כוללת גם דיון לגבי החפצים השייכים לילדים ומשמשים אותם. הגיוני מאוד, כי הצד שמקבל את המשמורת על הילדים, הוא זה שיקבל גם את החפצים שלהם למרות שעל פניו נראה כי החלוקה לא תהיה שוויונית בין בני הזוג. הרי זה סביר מאוד כי ההורה שמחזיק במשמורת על התינוק, ייקח עמו את מיטת התינוק ואת העגלה שלו מכיוון שלהורה השני לא יהיה מה לעשות עם החפצים הללו.

חשוב לציין, כי בכל מקרה של גירושין עם ילדים או בלי ילדים כדאי לפנות לעורך דין מומחה או אל טוען רבני מוסמך, על מנת להסדיר את הסכם הגירושין באופן ברור שיהיה מוסכם על שני הצדדים.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כולם צריכים נוטריון לאנגלית
תהליך הרישום לכל מוסד אקדמי בארץ ובחו"ל מצריך הצגת מסמכים לתהליכים בירוקרטיים. לרוב המסמכים הללו...
קרא עוד »
אוק 27, 2021
רתכת CO2
אם אתם בעלי מקצוע ואתם צריכים כלים כדי לעבוד איתם, חשוב מאוד שתכירו את הכלים השונים שקיימים ותהיה לכם...
קרא עוד »
יול 26, 2022
פתיחת היתרונות של נשימה נכונה
פעולת הנשימה הפשוטה היא משהו שרובנו לוקחים כמובן מאליו, אך הוא מכיל את המפתח ליתרונות בריאותיים...
קרא עוד »
פבר 18, 2024