פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

הערכת שווי לחברות, המדריך הקצר

הערכת החברה היא שווי מניית החברה, הנקבע על ידי הכפלת מספר המניות הקיימות במחיר למניה.

חברות מוערכות על סמך גורמים רבים כמו הכנסותיהן, שולי הרווח, שיעורי הצמיחה והפוטנציאל שלהן לצמיחה עתידית. הגורם החשוב ביותר בקביעת שווי החברה הוא הרווחים שלה לפני ריבית ומיסים (EBIT). הערכת השווי של חברות משמשת לעתים קרובות כאינדיקטור להחלטות השקעה. כאשר לחברה יש שווי שוק גבוה, זה אומר שהיא מוערכת ברמות גבוהות בהשוואה לחברות דומות בענף ובמגזר שלה.

חברות הופכות להיות יקרות יותר מאי פעם. שוק המניות פורח והעתיד של החברות נראה מזהיר. השווי של חברה נקבע על ידי גורמים רבים, אך אחד שניתן לראות בכל ענף הוא גודלה. אם לחברה יש מספר רב של עובדים, תהיה לה הערכת שווי גבוהה בשוק ולהיפך.

ניתן לקבוע את שוויה של חברה גם לפי כמה כסף היא מרוויחה מהמכירות שלה והאם יש לה חוב או אין. בנוסף לגורמים אלו בתהליך הערכת שווי לחברות נלקחים בחשבון גם רווחיות החברה, קצב הצמיחה ותזרים המזומנים של החברה בקביעת שוויה בשוק.

איך זה נעשה בפועל? 

הצעד הראשון בקביעת הערך של חברה הוא לקבוע אילו משאבים יש לה ומה הם שווים. המשאבים שיש לחברות כוללים מזומן, רכוש וקניין רוחני. קניין רוחני כולל פטנטים, סימנים מסחריים וזכויות יוצרים. מזומן כולל כסף שנמצא בחשבונות בנק או בצורה פיזית כגון מטבעות או שטרות. נכס כולל נדל"ן כמו מבנים וקרקעות.

לאחר קביעה אילו משאבים יש להם ומה הם שווים, חברות יכולות לחשב את הערכת השווי שלהן על ידי הכפלת הנכסים שלהן עם שיעור שווי השוק שלהן (MCR) או מכפיל ההון (EM). שיעור שווי שוק מחושב על ידי לקיחת מחיר השוק הנוכחי למניה חלקי מספר המניות הקיימות כפול 100%. מכפיל הון מחושב על ידי חלוקת המניה הנוכחית, בדקו שירות של רואה חשבון בן שמואל להערכת שווי חברה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מהם דמי פגיעה בעבודה?

דמי פגיעה בעבודה משולמים לעובדים שנפגעו בעבודה. הם ניתנים על ידי המעסיק כאמצעי פיצוי בגין אובדן שכר, חשבונות רפואיים והוצאות אחרות הקשורות לפציעה. פציעות עבודה

קרא עוד »

מזון לכלבים 20 ק"ג

מזון לכלבים הוא חלק חיוני בשמירה על בריאות הכלב שלך ומאושר. אם אתם מחפשים חבילה של 20 ק"ג של מזון לכלבים, קיימות היום אפשרויות רבות

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים