פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

שוק ההון למתחילים מה צריך לדעת

שוק ההון הוא אחד השווקים הרווחיים ביותר בעולם. הוא גדל בקצב מהיר ויש לו המון אפשרויות למשקיעים. להלן מדריך שוק ההון למתחילים, מה צריך לדעת. 

שוק צומח וגדל גם למשקיעים קטנים

שוק ההון היה אחד השווקים הרווחיים בעולם והיה ענף מועדף על בנקי השקעות, קרנות הון סיכון וקרנות פרייבט אקוויטי. לצד שחקנים גדולים, יש בו מקום גם למשקיעים קטנים. 

תשומת לב לפרטים

כאמור, שוק ההון הוא נישה מאוד משתלמת וצומחת במהירות. זהו תחום מאוד דינמי ותחרותי הדורש תשומת לב מתמדת מהמומחים בתעשייה. זה מערב עסקים שונים, אבל הוא מתמקד בעיקר בשווקים הפיננסיים ונדרשת תשומת לב לפרטים (מקרו ומיקרו). ישנם מספר כללי השקעה שכדאי להקפיד עליהם בעת השקעה במניות או בכל נכס אחר.

  • קודם כל מהי השקעה – השקעה פירושה קנייה ומכירה. 
  • קניית נכסים במחיר נמוך ממחיר השוק הנוכחי נקראת מסחר לטווח קצר. 
  • קניית נכסים במחיר גבוה ממחיר השוק הנוכחי נקראת מסחר לטווח ארוך. 
  • ההבדל היחיד בין השקעה לטווח קצר לטווח ארוך הוא שבטווח הקצר, אתה יכול לקנות נמוך, למכור גבוה ולהרוויח; בעוד בטווח הארוך, קשה לתזמן את המסחר. 

מחפשים קורס השקעות בשוק ההון? היכנסו >>

טווח קצר או טווח ארוך

כאשר מנסים להבין את ההבדל בין השקעה לטווח קצר לטווח ארוך, חשבו כמה כסף יש לכם להשקיע בכל יום. בטווח הקצר, אתה צריך רק לקנות ולמכור את הנכסים בתיק שלך עם המשאבים שלך (כלומר, מזומן). בטווח הארוך, אתה צריך להשקיע יותר תוך התחשבות בכלל ההתחייבויות. מסחר לטווח קצר הוא אמצעי להרוויח רווחים בשוטף. השקעה לטווח ארוך היא דרך ארוכת טווח להרוויח רווחים בצורה סולידית יותר. 

חשוב להבין שכללי ההשקעה למתחילים שונים מאלה של מומחה. לדוגמה, למתחיל אסור להשקיע יותר מדי בחברה אחת. למתחילים אסור להשקיע סכומים גבוהים מדי, שיוכלו לגרום להתרוששות. מתחילים זהיר, לומדים וממשיכים. 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מה זה קישורים חיצוניים?

קישורים חיצוניים הם היפר-קישורים המפנים משתמש מאתר אחד לאחר. במילים אחרות, הם קישורים שאינם באתר האינטרנט שלך. כאשר בעל אתר כולל קישור חיצוני באתר שלו,

קרא עוד »

מוצרי ספיגה

מוצרי ספיגה הם למעשה מוצרים שנועדו לספוג שתן וצרכים במקרים שבהם אנשים מתקשים בשליטה ויכולת להתאפק. בדרך כלל מדובר על מבוגרים בגיל השלישי אשר עושים

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים