תביעות אובדן כושר עבודה

כושר עבודה הוא היכולת של אדם לעבוד בעבודה. לעיתים, נוצר מצב בו אדם מאבד את כושר עבודתו מסיבות שונות. המקרה הנפוץ הוא אובדן כושר העבודה בעקבות תאונה, פציעה או מחלה, אשר גרמה נזק פיזי או נפשי לאדם, ועל כן יכולתו לעבוד נפגעה גם היא.

אובדן כושר העבודה יכול להיות אובדן מלא או אובדן כושר עבודה חלקי. אובדן כושר עבודה באופן מלא הוא מצב בו האדם לא יכול לעבוד כלל, ואיבד לחלוטין את היכולת שלו לצאת ולהשתכר בעצמו. 

אובדן כושר עבודה זמני הוא המצב הנפוץ יותר. במצב זה פציעתו של האדם גרמה לירידה מסוימת ביכולת העבודה שלו. את הירידה הנ"ל אומדים באחוזים. לדוגמה, אדם שנפצה בתאונת דרכים וכושר העבודה שלו ירד ב25%. כעת, הוא מסוגל לעבוד רק 75% ממה שהיה מסוגל לפני הירידה. האומדן באחוזים רלוונטי לפיצויים ולתביעה שהאדם רשאי להגיש בגין הירידה ביכולת העבודה.

יש לציין, כי אובדן כושר עבודה הוא לאו דווקא מצב קבוע. ייתכן כי מצבו של האדם ישתפר והוא יחזור לכושר העבודה המלא שלו. גם אם הוא מצליח להשתקם לחלוטין, הוא עדיין זכאי לפיצויים על התקופה בה חווה אובדן כושר עבודה. עם זאת, ייתכן כי אובדן כושר העבודה החלקי יהיה קבוע, ואז יהיה זכאי לפיצויים קבועים.

תביעות אובדן כושר עבודה 

במידה שאדם חווה אובדן כושר עבודה הוא זכאי לפיצויים. הפיצויים מטרתם לפצות על הפער בין מה שיכל להרוויח בעבודתו אם היה בתפקוד מלא, לבין מה שהוא יכול להרוויח כרגע בפועל. כלומר, כמו בדוגמה הקודמת, אם כושר העבודה ירד ב25%, הפיצויים יבקשו לכסות על הפער של ה-25%.

שני הגורמים המרכזיים מהם ניתן לקבל פיצויים הם חברות הביטוח בהן האדם מבוטח במסגרת עבודתו, והמוסד לביטוח לאומי. מדובר בשתי תביעות נפרדות, אחת לחברת הביטוח הרלוונטית ואחת למוסד לביטוח לאומי, כאשר יש לשים לב לפרטים השונים בכל אחת מהן.

הגשת תביעה לחברות הביטוח נעשית על ידי טופס תביעה הייעודי לתביעות אובדן כושר עבודה אשר יש למלא כמו גן לצרף מסמכים רפואיים, המתארים את מצבו של האדם החווה אובדן כושר עבודה. 

בהתחשב בכך שמדובר במצבו הרפואי של האדם, התביעות יכללו לרוב התייצבות בפני ועדה רפואית, אשר קובעת את האחוז בו ירד כושר העבודה של האדם. מומלץ להיעזר בעורך דין יניר הראל המתמחה בתביעות אובדן כושר עבודה בכל שלבי ההליך. עורך דין יניר הראל , מלבד התמחותו בהגשה הפרוצדורלית של התביעה, מעניק הנחיה בנוגע להשתתפות בוועדות ואיזה מסמכים נדרשים, ומוודא שהאדם אכן יקבל את הפיצויים המגיעים לו. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קופונים למלונות יוקרה – נופש יוקרתי במחיר ששווה לכל כיס
השימוש בקופונים עבור מלונות יוקרה, מאפשר ליהנות מחופשות חלומיות במחירים הוגנים.   קופונים...
קרא עוד »
יול 02, 2020
כיצד תכנון מקדים של מהלכים שיווקיים יחסוך לכם כסף
איך מצליחים מבחינה עסקית? רעיון טוב הוא נהדר, אבל לא תמיד מספיק כדי להגיע להצלחה המיוחלת. כדי להצליח...
קרא עוד »
יול 29, 2021
תביעה לגמלת סיעוד – מה סיכויי ההצלחה שלכם
אומנם זה נכון שתחולת החיים שלנו עלתה בשנים האחרונות, אך ממש כמו שהיה בעבר, גם היום אדם עלול לאבד את...
קרא עוד »
מרץ 13, 2022