פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

לא תמיד כדאי לקחת משכנתא

money-2724248_640

משכנתא היא הלוואה בסכום גבוה, והבנק נותן אותה כנגד שיעבוד של נכס. היות ועבור מרבית האוכלוסייה רכישה של בית מגורים הוא אירוע כלכלי גדול מאוד שהם לא יכולים לבצע אותו בלי לקחת משכנתא, במקרים רבים המשכנתא היא נכונה וכדאית ומאפשרת ללווה לבצע רכישה של נכס. אבל במקרים אחרים המשכנתא אינה כדאית למרות שיש הצעות מפתות בשוק בצורת משכנתא לכל מטרה במסלולים טובים יותר, טובים פחות. אז מתי כן ומתי לא?

עלויות ומשכנתאות

יש לשים לב לכך שהחזר משכנתא יהיה כרוך תמיד בעלויות גבוהות. הכוונה כמובן לריביות אותם אנחנו משלמים לבנק לכל אורך שנות החזר ההלוואה. העלות הזו משתנה מהלוואה להלוואה בהתאם לאחוזי הריבית של ההלוואה. כמובן שככל שההלוואה משתלמת יותר כך העלויות תהיינה פחותות. וככל שהריבית גבוהה יותר כך תשלמו יותר כסף עבור המשכנתא. וזה אומר שאם אין לכם אפשרות אחרת לרכישת הנכס יהיה נכון וכדאי לקחת את המשכנתא, כיוון שבלעדיה אתם בכלל לא תוכלו לרכוש נכס ולגור בו. כמובן שמוטב לשלם כסף עבור ריביות מאשר לשלם על שכירות ולהישאר בלי כסף ובלי נכס….

מקורות מימון כדאיים יותר

אבל יש מקרים בהם יהיה נכון למצוא גורמי מימון משתלמים יותר עבור רכישת הנכס. יש מי שיוכל לקבל סכום כסף מההורים, אחרים יוכלו למצוא הלוואה גדולה מבן משפחה. כמובן שהחזר ההלוואות הללו עשוי להיות מורכב יותר שכן לא אפשרית פריסה נוחה בדומה למה שהבנקים מאפשרים, אבל בסופו של דבר ניתן להשתלט מהר יותר על החזר ההלוואה ולסיים אותה בגלל שהסכום הנדרש לא מגדיל את עצמו בשל הפריסה והעלויות של ההלוואה.

ייעוץ מקצועי לפעולה נאותה

כדי למצוא את הדרך הנכונה והכדאית לכם יהיה נכון לבחון את הנתונים ואת האפשרויות, לנסות למצות את כל אפשרויות המימון הקיימות ורק לאחר מכן לפנות להוציא משכנתא על יתרת הסכום הנדרש – אם ישנו. כדי להיות בטוחים שאתם פועלים נכון ולא מביאים את עצמכם לבזבוז משאבים וכספים חשוב לשמוע חוות דעת מקצועית . כיום יש מומחים בתחום המשכנתאות כמו ב"תשואות" https://www.tsuott.co.il, הללו יוכלו לבחון את התמונה שלכם ולמצוא לכם את הדרך הנכונה לכם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מסע לקוח

מסע לקוח

מסע לקוח נחשב לאחד התחומים החשובים ביותר עבור כל מי שמחזיק בעסק פרטי. חשוב להבין כי ניהול של עסק מוצלח מצריך לא מעט מחשבה והתחשבות

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים