קרן השתלמות: מכשיר החיסכון הכי טוב לעצמאיים בישראל

קרן השתלמות

קרן השתלמות מהווה כיום את מכשירי החסכון הטובים ביותר הן עבור שכירים והן עבור עצמאיים. קרן השתלמות היא בעצם תכנית חיסכון לטווח בינוני. את הכסף המופקד בתוכנית החיסכון שבקרן, ניתן למשוך תוך שש שנים מרגע ההפקדה, מבלי שהחוסך יידרש לשלם על כך מס. כאשר מדובר בקרן השתלמות לשכירים, מדובר על קרן אשר גם העובד מפריש אליה סכום כלשהו מהשכר הברוטו שלו וגם המעסיק מפריש לקרן זו. מדובר על דבר משתלם לשכיר מכיוון שבעוד הוא מפריש רק 2.5 אחוזים משכר הברוטו שלו, המעסיק שלו מפריש 7.5 אחוזים לקרן.

קרן השתלמות לעצמאיים – במה מדובר

לא מעט אנשים תוהים האם קרנות ההשתלמות אכן משתלמות עבור עצמאים מכיוון שהם לא מקבלים על הפקדה לקרן זו, הפקדה משלימה ממעסיק, כשם שמקבל שכיר. התשובה לשאלה זו היא: בהחלט. כיום המדינה מספקת הטבה לעצמאיים אשר בוחרים להפקיד עבורם לקרן השתלמות. על פי ההגדרה של המוסד לביטוח הלאומי, עצמאי הוא כל אדם שאיננו שכיר אשר עובד לפחות 20 שעות שבועיות, כאשר ההכנסה החודשית הממוצעת שלו עולה על מחצית מהשכר הממוצע במשק, או, אדם שאיננו שכיר אשר עוסק בתחומו כ12 שעות שבועיות והכנסתו עולה על 15 אחוזים מהשכר הממוצע במשק. אדם אשר עוסק בתחום עבודה כלשהו ולא עונה על הגדרת העצמאי על פי הביטוח הלאומי הוא מוגדר כ:"בעל הכנסה שאיננה מעבודה". העצמאי יכול לחסוך לעצמו לחסכון פנסיוני באמצעות קופת גמל, קרן פנסיה, ביטוח מנהלים או הפקדה לקרן השתלמות, כאשר הפקדה לקרן השתלמות מהווה כיום את האלטרנטיבה הטובה ביותר עבור העצמאי, קראו עוד בנושא בנתוני אתר SAVEY.

כיצד עצמאי יפקיד לקרן השתלמות

כל עצמאי כאמור יכול לפתוח כיום קרן השתלמות ולהפקיד בה כספים באופנים שונים. ישנם עצמאים אשר מחליטים להפקיד לקרן אשר פתחו באופן חודשי בסכומים סבירים שהם יוכלו לעמוד בהם וישנם עצמאים אשר בוחרים להפקיד לקרן סכום גדול וקבוע בכל סוף שנת מס. חשוב מאוד שכל עצמאי יברר היטב מהם ההטבות אשר המדינה מעניקה לו על הפקדה לקרן השתלמות מבחינת הטבות מס ובאילו סכומים, על מנת לממש את כל ההטבות המגיעות לו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
3 טעויות נפוצות בגיוס עובדים וכיצד תמנעו מהן
לא פעם כשמעסיקים רוצים לגייס עובדים לעסק בדחיפות, הם עושים את זה מבלי לחשוב, מבלי לשקול את כל הנתונים,...
קרא עוד »
ספט 26, 2018
יזמות: מעבר לעסקים, תוכנית חיים
ליזמות, מונח המזוהה לעתים קרובות עם יצירה וניהול של עסקים, יש השלכות הרבה מעבר לכך. זה לא קשור רק...
קרא עוד »
אוג 31, 2023
אינסטלטור בירושלים
בית, בין אם הוא חדש ובין אם הוא ישן, הוא דורש תחזוקה. לפעמים ישנן תקלות שצריך לפתור, ולפעמים מדובר על...
קרא עוד »
יול 03, 2022