משכנתא עסקית – מה זה אומר ומתי נרצה לקחת אותה?

משכנתא עסקית

כשאנחנו חושבים על משכנתאות, הדבר הראשון שעולה לנו בראש, באופן טבעי, הן משכנתאות לרכישת מבנה מגורים. שוק המשכנתאות מתקיים על עסקאות אלו מאשר על עסקאות אחרות. אך זה לא אומר שזה התחום היחידי בו אפשר למצוא ולקחת משכנתא. 

לצד משכנתאות פרטיות, אנחנו יכולים למצוא גם משכנתאות עסקיות, קרי כאלה שמשרתות בתי עסק מסוגים שונים. הרעיון של משכנתאות אלו, הוא לאפשר לבעלי עסקים לרכוש נכסים, בין אם מדובר במשרדים, חנויות, מסעדות, בתי קפה, מפעלים, מחסנים ועוד. המשכנתאות מתבססות כמובן על יכולת ההחזר של העסק, על המגמות בשוק, ועל מסלולים שונים שהבנק מייצר ומציע ללקוחותיו. 

חשוב להדגיש, בדרך כלל בעלי עסקים יעדיפו לשכור נכסים ולא לרכוש, בוודאי כשמדובר על עסקים קטנים. זה הרבה יותר זול וכן יותר משתלם להם מבחינה עסקית. כך הם לא צריכים להיות מקובעים למקום מסוים. יחד עם זאת, בעלי עסקים גדולים ומי שיש להם יכולת כלכלית, אזי שהם ירצו לרכוש נכס, הן מתוך כוונה שהוא ישרת את העסק, הן מתוך כוונה לייצר בסיס למימוש עתידי, וכן מתוך כוונה להשתמש בו לצורכי השקעה בעתיד.

איך לוקחים משכנתא עסקית בצורה נכונה

על מנת לקחת משכנתא עסקית (קראו מה זה משכנתא עסקית), יש לבדוק כמובן את מצבו של העסק, כמה כסף הוא יכול להשקיע ברכישת הנכס בתור הון עצמי, מה אופי המסלול וכיצד הוא יכול להחזיר את ההשקעה במהלך הזמן. 

חשוב מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע מטעם חברת ייעוץ משכנתאות, גם כאלה שמכירים את תחום המשכנתאות וגם כאלה שמכירים את שוק הנדל"ן, בשביל לדעת מגמות וצפי לעתיד. כך יהיה קל יותר להחליט האם לקחת משכנתא או לא, וכמובן באיזה מסלול לבחור. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חשיפת סודות בחירת סוכן ביטוח קבלנים
בחירת סוכן ביטוח של קבלן עשויה להיראות כמו משימה שגרתית, אבל תחפור קצת יותר לעומק ותגלה שכבות של...
קרא עוד »
דצמ 07, 2023
עורך פטנטים – למה חשוב לערוך פטנטים?
ישראל נחשבת למדינה שידועה בסטארטאפים שלה, מדובר על מדינה שמלאה ביזמים ויוזמות חדשות. כל מי שיש לו...
קרא עוד »
ספט 16, 2018
מאגרי תמונות
האינטרנט הוא מאגר עצום של תמונות. מספר התמונות באינטרנט גדל באופן אקספוננציאלי והוא מוערך בסביבות...
קרא עוד »
ספט 02, 2022