פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

מי זכאי לקבל החזר מס

החזר מס

המושג 'החזרי מס' הוא כזה שאנו שומעים לא מעט, החל מבפרסומות שמדברות על היכולת של אזרחים לקבל כסף חזרה מהמדינה, עד לחברים ובני משפחה שמספרים כי קיבלו החזר מס כזה או אחר. אבל מי זכאי לקבל החזר מס? ואיך מגישים בקשה מהירה למס הכנסה? כל הפרטים בהמשך. 

ע"פ החוק בישראל, אזרחים ותושבים עליהם להפריש אחוז מסוים ממשכורתם עבור תשלומי מיסים, כאשר הסכום שיופרש נקבע ע"פ מדרגות מס ונתונים שונים שקשורים לסטטוס של האזרח. החוק אומר שמי ששילם יותר מידי מיסים בשנה אחת, רשאי להגיש בקשה להחזרי מס ובכך לקבל את ההפרשים אל חשבון הבנק. 

אז מי יכול להגיש בקשה?

בגדול: כל אזרח עצמאי או שכיר שמשלם מיסים יכול להגיש בקשה כזאת. עם זאת יש סיכוי גדול יותר לקבל החזר במידה ואתם: 

עצמאיים ששילמו יותר מידי מיסים ביחס להכנסתם

לפעמים משלם עצמאי יותר מידי מס ביחס להכנסות שלו. לדוגמא: עצמאי ששילם בשנת 2019 מס בגובה 750 שקלים עבור הכנסות של 130,000 ₪ בשנה, יזכה להחזר מס במידה ובשנת 2020 הרוויח פחות. 

מי שפוטר מעבודתו או שהיקף המשרה שלו צומצם

גם שכירים שמשרתם הצטמצמה או שפוטרו זכאים בדרך כלל להחזר מס,  משום שבוודאי שילמו יותר מיסים מהדרוש. 

אנשים עם נקודות זיכוי במס הכנסה

מי שזכאי לנקודות זיכוי יכול לקבל החזרי מס. נקודות זיכוי מקבלים בהתאם לסטטוס של האזרח כמו מתנחלים/ חד הוריים/ סטודנטים וכולי. 

כיצד מקבלים את ההחזר?

כיום כל אחת ואחד יכולים לגשת לסניף של מס הכנסה ולמלא טפסי הבקשה. בין היתר יהיו מסמכים שצריך לצרף כמו טפסי 106 וכדומה. את הטפסים קל למלא ולשלוח און ליין. בין היתר רבים בוחרים חברות מקצועיות להחזרי מס ע"מ שהמקצוענים יבצעו את הבירורים הדרושים ובכך יקלו על ההתמודדות עם הבירוקרטיה הדרושה. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

איילת סיניבר: השקעות בבית השקעות – איך זה עובד?

בבואנו לבחור אלטרנטיבת השקעה , עומדות בפנינו אופציות שונות ומגוונות כיצד להשקיע את כספנו. אנו יכולים לבחור מסלול ריאלי להשקעה, לדוגמא, להשקיע בנכסים או בעסקים .  או לבחור בהשקעה במוצרים פיננסיים המושקעים בשוק ההון.

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים