מה זה רישיון יצרן וממי זה נדרש?

רישיון יצרן הוא אישור הרלוונטי עבור עסקים שמעורבים בתהליך שרשרת המזון. מדובר על חלק מהליך רישוי עסקים. כל עסק שמעורב בתהליך ייצור מזון, אריזת מזון, אחסנה של מזון, שיווק מזון, אחסנת חומרי גלם של מזון, נדרש לקבל אישור ממחלקת שירות המזון המפקחת בתחום. בין בעלי העסקים הנדרשים ברישיון יצרן ניתן למצוא: חברות קייטרינג, מפעלי מזון, אטליזים יצרנים, יבואני מזון, מפעלי אריזות מזון, מחסני מזון, מאפיות, מסעדות ועוד.

רישיון יצרן- מה צריך לדעת?

בישראל, כל עסק מזון אשר מעוניין לפעול בגדר החוק המחויב בראש ובראשונה להחזיק במה שקרוי רישיון עסק, כלומר, רישיון שמאשר שבית העסק עומד בכל הסטנדרטים שנבדקים טרם מנפיקים לו רישיון. רישוי עסק הוא לא דבר של מה בכך, מדובר על תהליך מייגע וארוך שכרוך בהנפקת לא מעט אישורים, לא מעט בדיקות ועוד. זאת גם הסיבה שלא מעט לקוחות רואים ברישיון שיש לעסק כמעין תעודת ביטוח ולרוב לא יבחרו עסק ללא הרישיון המדובר. מעבר לרישיון העסק, ישנם עסקים מסוימים שצריכים להתנהל גם מול משרד הבריאות לצורך הנפקת רישיון יצרן.

כיצד מוציאים רישיון יצרן?

כיום ניתן בקלות למצוא מידע אודות האופן שבו ניתן להוציא רישיון יצרן וחשוב מאוד להיות מודעים למידע המדובר טרם מתחילים בהליך. ישנם שני שלבים לתהליך הוצאת הרישיון: השלב התכנוני והשלב המעשי. בשלב התכנוני חשוב ליישר קו עם כל התקנים שמקובלים בענף, מומלץ להיעזר במקרה הזה ביעוץ מקצועי. בשלב השני מתבצעות ההתאמות בשטח כאשר בסיומן יגיע מהנדס מוסמך מטעם שירותי המזון בישראל ויבצע בדיקה סופית טרם קבלת הרישיון.

בכדי לקצר ולייעל את התהליך ניתן כאמור לבחור באנשי מקצוע שמכירים היטב את התהליך ויוכלו לסייע לכל עסק להתנהל בצורה הטובה ביותר בתהליך ולקבל כמה שיותר מהר את הרישיון הרלוונטי להם. למידע נוסף אסתי אבלס

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מכשיר עיסוי חשמלי – חסרונות ויתרונות של הטיפול
מעסה רגליים חשמלי, מעסים ידניים, כורסאות עיסוי ועוד כולם מוצרים חשמליים אשר נועדו לספק מרגוע והרפיית...
קרא עוד »
אוק 31, 2021
כיצד מערכת ניהול הזמנות יכולה לייעל את עסק המסחר האלקטרוני שלך
מערכות ניהול הזמנות יכולות לעזור לך לייעל את עסקי המסחר האלקטרוני שלך על ידי כך שיהיה קל יותר לנהל...
קרא עוד »
אפר 29, 2023
קורס מסחר עצמאי – למי זה מתאים?
קורס זה מתאים לכל מי שרוצה להתחיל לסחור בבורסה או מעוניין ללמוד עוד על כך. קורסי מסחר עצמאי הם טרנד...
קרא עוד »
מאי 23, 2023