מהו מספר EIN?

מספר EIN הוא מספר בן שמונה ספרות המזהה את האדם או הישות שבבעלותם עסק. הוא משמש לרישום חברה וקבלת הטבות מס, אך הוא משמש גם למטרות אחרות. בעבר, EIN שימש לזיהוי אנשים, ארגונים או חברות. כיום הוא משמש גם עסקים לזיהוי מוצרים ושירותים.

רשות המסים הפנימית (IRS) של ארצות הברית הנפיקה מספר מספרי EIN. EIN ראשי תיבות של Employer Identification Number,  והוא מספר בן תשע ספרות המוקצה לחברות שנדרשות להגיש דוחות מס בארצות הברית. מס הכנסה משתמש במספר זה כמזהה עבור חברות שצריכות להגיש דוחות מס. המשמעות היא שכל חברה או אדם יכולים להשתמש במספר זה כדי לזהות את עצמו ואת העסק שלהם.

מספר ה-EIN הונפק במקור בשנת 1956 על ידי שירות המס הפנימי (IRS). בשנת 2016, היו בשימוש כ-7 מיליון EIN. מס הכנסה מנפיק מאז מספרי EIN והם הפכו פופולריים יותר מאי פעם. הם נמצאים בשימוש נרחב ברחבי העולם, במיוחד בארה"ב ובקנדה, כמו גם בכמה מדינות אחרות ברחבי אירופה ואסיה.

איך ולשם מה הוא משמש 

מספר EIN הוא מסמך משפטי שעליך להגיש בקשה אליו אם אתה רוצה לעשות עסקים בארה"ב. מכיוון שלרוב, אתה צריך לקבל מספר חדש כאשר אתה מחליף כתובת או אם אתה רוצה לפתוח חשבון בנק, חשוב שאתה מודע לאפשרויות השונות הקיימות.

מספר EIN הוא מספר תעודת זהות שבו אתה יכול להשתמש כדי להוכיח את זהותך. זה עוזר לך לפתוח חשבון בנק או להגיש מיסים, למשל. הוא משמש גם את מס הכנסה כדי לזהות אותך בעת הגשת החזרי מס.

מס הכנסה משתמש במספרי EIN לצורכי זיהוי מס. המספרים הללו מונפקים על ידי מס הכנסה לחברות ויחידים שצריכים להגיש מיסים. חברה או אדם פרטי יכולים להשתמש במספר EIN כמספר זיהוי. זה מאפשר להם להגיש מיסים מבלי להתמודד עם בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים.

למידע נוסף: https://www.americandocs.co.il/

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עבודה בחול
ישראלים רבים הולכים וחווים דרך חיים שלא יכלו לקבל בשום מקום אחר ומצטרפים למיליוני מהגרי העבודה החיים...
קרא עוד »
נוב 06, 2021
צילום תכשיטים – למה זה חשוב?
מתכננים להשיק חנות מקוונת למכירת תכשיטים? אולי כבר יש לכם חנות כזו אבל אתם לא בטוחים איך למשוך זרם...
קרא עוד »
ינו 30, 2022
איך תבחרו לעבוד עם מחליף קישורים ומה תבקשו ממנו?
אחת הדרכים הטובות ביותר להשיג קישורים לקידום האתר שלכם או של הלקוחות שלכם היא על ידי יצירת שיתופי...
קרא עוד »
אפר 18, 2022