פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

הערכת שווי לנכסים – איך זה מתבצע עבור נכסים מסחריים?

הערכת שווי לנכסים מסחריים

נושא עלויות הנדל"ן והמקרקעין בישראל הוא נושא בוער, בעיקר משום שההון הדרוש לרכישת קרקעות הוא הון לא מובטל שמלווה במיסוי כבד ושאר היטלים שהופכים את עסקת הנדלן ליקרה במיוחד. מלבד זאת, יש את מי שמוכר נכס כזה או אחר ורוצה לדעת כי הוא ביצע את העסקה הטובה ביותר. לשם קנייה נכונה או מכירה רווחית של נכסים – חשוב לבצע הערכת שווי לנכסים. אבל כיצד מבצעים הערכה לנכס מסחרי? המידע החשוב בהמשך. 

אם אתם רוצים לקנות או למכור נכסים מסחריים, חשוב לבצע הערכת מקצועית של הנכס על ידי אנשי מקצוע מומחים כמו שמאי מקרקעין. שמאים מומלצים ומקצועיים ידעו להעריך את הנכס בצורה שתספק לכם תמונה ברורה ואמיתית אודות השווי של הנכס, גם בעתיד הקרוב וגם בעתיד הרחוק. אבל כיצד מבצעים המומחים  הערכת שווי נכסים?

כאשר מדובר על הערכת של נכס מסחרי, מבצעים המומחים הערכה על ידי גישות שונות ביניהן: 

גישת ההשוואה 

גישה שמטרתה להשוות בין נכסים מסחריים אחרים שיש להם את אותם המאפיינים של הנכס הנידון. שמאים מומחים מבצעים את ההערכה באמצעות בחינת פרמטרים של נכסים דומים באזור שבו הם נמצאים, תוך ביצוע התאמות ורישומים מקצועיים. 

היוון הכנסות

דרך נוספת לבצע הערכת נעשית באמצעות שמאים מנוסים כמו כאן על ידי גישת היוון הכנסות. שיטה זאת בוחנת את החיים הכלכליים של הנכס תוך בחינת ערך הגרט של הנכס וביצוע צפי לגבי הכנסות שיניב הנכס המסחרי. כמו למשל בעת שכירות או פעילות עסקית. השמאים יבצעו פעולות נוספות כמו גם ניתוח תזרים הכנסות בעתיד הקרוב ורחוק. 

עלויות

הגישה הנוספת באמצעותה מבצעים תחשיב של רווחים – בעקבות קניה או מכירה של נכס  – נעשית באמצעות הערכת שווי נכס מסחרי אחרי תשלומי מיסים, הוצאות שונות של שיפוצים או חריגות בנייה, עלויות של מיסי והיטלים וחישוב שאר פרמטרים שנעשה על ידי שמאי מקרקעין מנוסה. באמצעות איש מקצוע טוב – תוכלו לבצע עסקה טובה ולהנות מרווחים בעת עסקת מקרקעין.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מה זה קישורים חיצוניים?

קישורים חיצוניים הם היפר-קישורים המפנים משתמש מאתר אחד לאחר. במילים אחרות, הם קישורים שאינם באתר האינטרנט שלך. כאשר בעל אתר כולל קישור חיצוני באתר שלו,

קרא עוד »

מוצרי ספיגה

מוצרי ספיגה הם למעשה מוצרים שנועדו לספוג שתן וצרכים במקרים שבהם אנשים מתקשים בשליטה ויכולת להתאפק. בדרך כלל מדובר על מבוגרים בגיל השלישי אשר עושים

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים