הפשרת קרקעות – כל מה שצריך לדעת

אם יש תחום שמעניין רבים מאתנו, זה תחום הנדל"ן. לכן ברור מדוע גם אתם מתעניינים בנושא וסביר להניח שיצא לכם לשמוע בעבר את המושג הפשרת קרקעות. מה זה אומר בפועל ומה צריך לדעת בנושא? על כך במאמר שלפניכם.

 

מה זו בדיוק הפשרת קרקעות?

כאשר מדברים על הפשרת קרקעות למעשה מדברים על התהליך שכולל את שינוי הייעוד של קרקע חקלאית. מקרקע חקלאית. אחרי שלל תהליכים בירוקרטיים אינסופיים, הקרקע מקבלת ייעוד אחר לבניית נכסים למטרות מגורים או למטרות מסחר. לכל קרקע במדינת ישראל יש תכנית תב"ע ברורה שמגדירה למעשה את השימושים השונים שניתן לעשות בה. כאשר מדברים על הפשרת קרקעות מדברים על השינוי של אותה תכנית תב"ע.

 

מה צריך לעשות כדי להפשיר קרקע?

התהליך של הפשרת קרקעות הינו תהליך מאוד מורכב וארוך אשר כולל שלבים שונים. צריך להגיש תחילה תכנית מסודרת לרשות המקומית, וחשוב להבין ולצפות לכך שהתהליך ייקח זמן רב. יש כאן בדרך כלל סרבול רב ואיטיות, שכן מדובר על מערכת מאוד גדולה שצריכה בסופו של דבר לקבל את ההחלטה בנוגע לקרקע המדוברת. לכן, במידה ואתם רוצים להיות מעורבים בתהליך הזה ולראות האם תקבלו אישור להפשרת הקרקע שלכם, חשוב מאוד להבין שזה לא משהו שייקח יום-יומיים.

 

היעזרו באנשי המקצוע הנכונים

חושבים על הפשרת קרקעות ורוצים לראות האם זה רלוונטי גם במקרה שלכם? האם יש לכם סיכוי לקבל את האישור המיוחל כדי לבנות על הקרקע החקלאית שלכם? כדאי לדעת שאתם לא חייבים לעשות את התהליך הזה לבד. פנו עוד היום אל אנשי המקצוע הנכונים והיעזרו בשירותיהם, כי כך תגדילו את הסיכוי להימנע מסחבת אינסופית בדרך להפשרת הקרקע הרצויה.

 

ליצירת קשר וייעוץ פנו אלינו – https://www.banai.co.il/.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כל היתרונות של עורך דין לתביעות כספיות
אם אתם נאלצים להתמודד עם תביעות כספיות וחשוב לכם לדעת שאתם נוקטים בכל הצעדים ההכרחיים על מנת להיות...
קרא עוד »
ספט 23, 2019
מעבדת טלפונים – טיפים לבחירת מעבדה
המכשיר הסלולארי שלכם בוודאי חשוב לכם, כך שאם אתם כבר מחליטים לשלוח אותו לתיקון, אז לפחות יהיה כדאי לכם...
קרא עוד »
דצמ 22, 2020
ייעוץ פיננסי – כך תבחרו נכון
על פי החוק במדינת ישראל, כל אדם יכול להציג את עצמו כיועץ פיננסי, אך למעשה, לא כל אחד יכול וראוי לעבוד...
קרא עוד »
דצמ 12, 2022