הפשרת קרקעות – כל מה שצריך לדעת

אם יש תחום שמעניין רבים מאתנו, זה תחום הנדל"ן. לכן ברור מדוע גם אתם מתעניינים בנושא וסביר להניח שיצא לכם לשמוע בעבר את המושג הפשרת קרקעות. מה זה אומר בפועל ומה צריך לדעת בנושא? על כך במאמר שלפניכם.

 

מה זו בדיוק הפשרת קרקעות?

כאשר מדברים על הפשרת קרקעות למעשה מדברים על התהליך שכולל את שינוי הייעוד של קרקע חקלאית. מקרקע חקלאית. אחרי שלל תהליכים בירוקרטיים אינסופיים, הקרקע מקבלת ייעוד אחר לבניית נכסים למטרות מגורים או למטרות מסחר. לכל קרקע במדינת ישראל יש תכנית תב"ע ברורה שמגדירה למעשה את השימושים השונים שניתן לעשות בה. כאשר מדברים על הפשרת קרקעות מדברים על השינוי של אותה תכנית תב"ע.

 

מה צריך לעשות כדי להפשיר קרקע?

התהליך של הפשרת קרקעות הינו תהליך מאוד מורכב וארוך אשר כולל שלבים שונים. צריך להגיש תחילה תכנית מסודרת לרשות המקומית, וחשוב להבין ולצפות לכך שהתהליך ייקח זמן רב. יש כאן בדרך כלל סרבול רב ואיטיות, שכן מדובר על מערכת מאוד גדולה שצריכה בסופו של דבר לקבל את ההחלטה בנוגע לקרקע המדוברת. לכן, במידה ואתם רוצים להיות מעורבים בתהליך הזה ולראות האם תקבלו אישור להפשרת הקרקע שלכם, חשוב מאוד להבין שזה לא משהו שייקח יום-יומיים.

 

היעזרו באנשי המקצוע הנכונים

חושבים על הפשרת קרקעות ורוצים לראות האם זה רלוונטי גם במקרה שלכם? האם יש לכם סיכוי לקבל את האישור המיוחל כדי לבנות על הקרקע החקלאית שלכם? כדאי לדעת שאתם לא חייבים לעשות את התהליך הזה לבד. פנו עוד היום אל אנשי המקצוע הנכונים והיעזרו בשירותיהם, כי כך תגדילו את הסיכוי להימנע מסחבת אינסופית בדרך להפשרת הקרקע הרצויה.

 

ליצירת קשר וייעוץ פנו אלינו – https://www.banai.co.il/.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורות חיים לכלכלן – כך תעשו זאת נכון
ניסוח חכם של קורות חיים לכלכלן יכול להוביל לכך שתמצאו משרה אטרקטיבית במיוחד שתזניק את הקריירה שלכם...
קרא עוד »
יונ 08, 2021
החזרים מס מהשקעות בשוק ההון
החזרי מס הם תחום שחשוב להכיר אותו. וזאת כדי לבחון זכאות ולמצות את הזכויות שלכם מול רשויות המס. אחת...
קרא עוד »
ספט 16, 2019
יועץ שיווק
אתר אינטרנט או עסק פיזי, כדי להתקיים, חייב לעשות פעולות שיווקיות כדי להביא את הרעיונות שלו לידי ביצוע...
קרא עוד »
אוק 21, 2021