פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

מה זה נקודות זיכוי (הטבה במס)

נקודות זיכוי

במשך השנים, אנחנו רגילים לשלם מס הכנסה בגובה מסוים. ככל שהמשכורת שלנו עולה, כך נשלם יותר מס הכנסה. מרביתנו חשים שאנחנו עובדים הרבה שעות, מרוויחים ברוטו הרבה, אך אחרי שמשלמים מס הכנסה, הנטו שלנו נשאר נמוך יחסית. אנחנו כמובן מייחסים זאת לעובדה שהמדינה גובה מאיתנו מסים גבוהים. 

אך אל מול מצב זה, קיים גם מצב הפוך בו המדינה מעניקה לנו הטבות, נקודות זיכוי, המאפשרות לנו לשלם מס מופחת. כלומר, במקום לשלם את מה שאנחנו אמורים לשלם, המדינה גובה מאיתנו פחות כסף, בין אם זה באופן זמני ובין אם זה באופן קבוע. 

המדינה עושה זאת באמצעות קביעת נקודות זיכוי במקרים מסוימים. כאמור, לעיתים מדובר על מקרים קבועים ולעיתים על מקרים זמניים. נקודות הזיכוי נועדו להקל על אנשים בתנאים מסוימים או לעודד אנשים לבצע שינויים מסוימים שהמדינה מעוניינת בכך. זה אחד הכלים הטובים ביותר שעומדים לרשות המדינה לשם כך לכן צריך לדעת מה זה נקודות זיכוי

באילו מקרים המדינה מעניקה נקודות זיכוי?

אפשר לחלק את המקרים בהם המדינה מעניקה נקודות זיכוי, כאמור למקרים קבועים או זמניים. 

מקרים קבועים, למשל, הם אנשים שמתגוררים באזורים שהמדינה רוצה לעודד בהם התיישבות. אז היא תקבע בהם נקודות זיכוי במס. כמו כן, מדובר על מקרים של אנשים שיש להם קושי למצוא עבודה, למשל, אימהות חד הוריות, אנשים המתמודדים עם מוגבלויות שונות ועוד. 

כפי שלומדים בקורסים דיגיטליים, מקרים זמניים אלו מקרים בהם מדובר בהורים טריים שנולד להם ילד, סטודנטים בתואר ראשון, חיילים אחרי צבא ועוד. במקרים אלו, המדינה רוצה לעזור לאותם אנשים, מתוך הבנה שהמצב החדש משפיע עליהם ולא מאפשר להם לעבוד באופן מלא ולכן משתלם להם לצאת לשוק העבודה, לעבוד, ולקבל הטבת מס.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים