שמאי מקרקעין בנתניה

אזור נתניה הוא אחד האזורים היפים וגם היום נחשבת העיר לבין המתפתחות בישראל (על אף שהתפתחה יפה מאוד בשנים האחרונות). הפיתוח של תשתיות חדשות, שדרוג ושיפוץ של מבנים ישנים והרחבת מתחמי המגורים בעיר מושכת אליה קהל רב ומעלה את הצורך בשמאי מקרקעין בעיר.

שכירת שירותיו של השמאי לפני רכישת דירה בנתניה:

ירון ותמר הם זוג צעיר החולמים להקים משפחה בעיר הולדתם – נתניה. הם רצו בית קרקע שדי קרוב מבחינת זמן נסיעה לחוף הים והלכו לראות בתים באזור שפורסמו למכירה. הם ראו בית קרקע באזור טוב שעל הנייר היה ניכר שמצבו טוב יחסית אולם המחיר היה גבוה ממה שיכלו לשלם. הם נכנסו לאינטרנט וחקרו את מחירי הדירות שנמכרו באזור, בתי קרקע הדומים כמובן לזה שהם רוצים לרכוש, ומסתבר שהמחיר אותו דרש בעל הבית הוא כ-700 אלף שקלים יותר ממוצע המחירים של בתי הקרקע שנמכרו באזור. כששאלו אותו ירון ותמר מדוע המחיר כל כך גבוה הוא ציין שהבית שלו גדול יותר ב40 מטרים מרוב הבתים בסביבה בשל תוספת בניה שעשה. הם ביקשו לשכור שמאי מקרקעין בנתניה ובעל הבית הסכים. במהלך הבדיקה של השמאי התגלה שתוספת הבנייה כלל לא הייתה מאושרת על ידי העירייה. במילים אחרות – בניה לא חוקית. השניים הציגו את הדו"ח והטענה לבעל הדירה וזה נפנף אותם והפסיק לענות להם. 

מה היה קורה אילו היו קונים את הנכס ללא הערכת השמאי?

אילולא שכרו את שירותיו של שמאי מקרקעין היו ירון ותמר צריכים להרוס את הבניה הלא חוקית, לשלם עשרות אלפי שקלים על ההריסה, הפינוי והשיפוץ, לשאת בקנסות לעירייה אודות הבניה הלא חוקית וכמובן שערך הנכס היה יורד במאות אלפי שקלים למידותיו המקורית. במילים אחרות הפסד כלכלי גדול במיוחד לצד עוגמת נפש לא נעימה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניקוי ספות בתל אביב
שירות ניקוי ספות הוא שירות המנקה את הספה של אדם פרטי תל אביבי. זהו עסק קטן שגדל בפופולריות ובמספר...
קרא עוד »
ינו 01, 2023
יועץ לכלכלת המשפחה – קווים לדמותו
כלכלת המשפחה היא מונח המשמש לתיאור הדרך שבה משפחות חיות במאה ה-21. זו יכולה להיות מערכת כלכלית שמבוססת...
קרא עוד »
דצמ 18, 2022
הדיל הכי משתלם לתחפושות בישראל!
בחודשיים שלפני פורים, החנויות מלאות בתחפושות. כמובן, יש גם חנויות רבות וירטואליות המוכרות תחפושות....
קרא עוד »
דצמ 24, 2018