פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

שמאי מקרקעין בנתניה

אזור נתניה הוא אחד האזורים היפים וגם היום נחשבת העיר לבין המתפתחות בישראל (על אף שהתפתחה יפה מאוד בשנים האחרונות). הפיתוח של תשתיות חדשות, שדרוג ושיפוץ של מבנים ישנים והרחבת מתחמי המגורים בעיר מושכת אליה קהל רב ומעלה את הצורך בשמאי מקרקעין בעיר.

שכירת שירותיו של השמאי לפני רכישת דירה בנתניה:

ירון ותמר הם זוג צעיר החולמים להקים משפחה בעיר הולדתם – נתניה. הם רצו בית קרקע שדי קרוב מבחינת זמן נסיעה לחוף הים והלכו לראות בתים באזור שפורסמו למכירה. הם ראו בית קרקע באזור טוב שעל הנייר היה ניכר שמצבו טוב יחסית אולם המחיר היה גבוה ממה שיכלו לשלם. הם נכנסו לאינטרנט וחקרו את מחירי הדירות שנמכרו באזור, בתי קרקע הדומים כמובן לזה שהם רוצים לרכוש, ומסתבר שהמחיר אותו דרש בעל הבית הוא כ-700 אלף שקלים יותר ממוצע המחירים של בתי הקרקע שנמכרו באזור. כששאלו אותו ירון ותמר מדוע המחיר כל כך גבוה הוא ציין שהבית שלו גדול יותר ב40 מטרים מרוב הבתים בסביבה בשל תוספת בניה שעשה. הם ביקשו לשכור שמאי מקרקעין בנתניה ובעל הבית הסכים. במהלך הבדיקה של השמאי התגלה שתוספת הבנייה כלל לא הייתה מאושרת על ידי העירייה. במילים אחרות – בניה לא חוקית. השניים הציגו את הדו"ח והטענה לבעל הדירה וזה נפנף אותם והפסיק לענות להם. 

מה היה קורה אילו היו קונים את הנכס ללא הערכת השמאי?

אילולא שכרו את שירותיו של שמאי מקרקעין היו ירון ותמר צריכים להרוס את הבניה הלא חוקית, לשלם עשרות אלפי שקלים על ההריסה, הפינוי והשיפוץ, לשאת בקנסות לעירייה אודות הבניה הלא חוקית וכמובן שערך הנכס היה יורד במאות אלפי שקלים למידותיו המקורית. במילים אחרות הפסד כלכלי גדול במיוחד לצד עוגמת נפש לא נעימה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

פסילה מנהלית

פסילה מנהלית היא פסילה של רישיון נהיגה שמבוצעת על ידי משטרת ישראל ורשות הרישוי. מהן סוגי הפסילה המנהלית? מתי נהג יואשם וייפסל פסילה מנהלית? מהם

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים