דרכון פולני לילדים, מתי כדאי להתחיל לטפל בעניין

דרכון פולני

בשנת 2004 הצטרפה פולין אל האיחוד האירופי ובעת זו היא בעצם פתחה בפני ישראלים רבים שהינם בעלי שורשים פולניים שער כניסה אל האיחוד האירופי ובכך היכולת לזכות ביתרונות רבים שבהחזקת דרכון ואזרחות אירופאית. בין היתרונות הרבים ניתן למצוא את היכולת לעבוד ולחיות בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי ללא הגבלה, את היכולת ללמוד בחינם בחלק ממדינות האיחוד האירופי, לקבל מלגות או ללמוד תארים מסובסדים תוך כדי למידה באוניברסיטאות הנחשבות איכותיות, היכולת לרכוש נדל"ן אירופי וליהנות מהטבות מס ועוד. במידה ואתם מחזיקים בדרכון פולני או שאתם בעלי שורשים פולניים ואתם מעוניינים לדאוג לילדכם לדרכון אירופאי, תוכלו להיעזר במאמר הבא על מנת להבין מתי יש להתחיל לטפל בהוצאת דרכון פולני לילדיכם.

מי זכאי לאזרחות פולנית

ישנן כמה דרכים להתאזרחות בפולין אך כאשר מדובר בישראלים, לרוב הבקשה לאזרחות פולנית מתבססת על קשרי דם לאזרחים פולניים לשעבר. יש לציין שבמקרים רבים גם אנשים אשר וויתרו על האזרחות שלהם בעת העלייה לארץ זכאים לבקש אזרחות פולנית בחזרה. על מנת נכד לסבא או סבתא שהיו אזרחים פולניים יוכל לקבל אזרחות פולנית גם הוא, יש צורך שקודם כל ההורים שלו יקבלו אזרחות פולנית על סמך זה שהינם ילדים להורים שהיו בעלי אזרחות פולנית ורק לאחר מכן הוא יוכל לקבל אזרחות פולנית בעצמו על סמך העובדה שהוריו או אחד מהם אזרח פולני בהווה.

מתי כדאי להתחיל לטפל בהתאזרחות הילדים?

מהסיבה שצוינה בפסקה הקודמת, במידה ואתם מעוניינים להוציא דרכון פולני לילדיכם על סמך קשר דם לסבא או לסבתא שהיו אזרחים פולנים בעבר אך אתם אינכם בעלי דרכון פולני בהווה, יש צורך להתחיל בהוצאת הדרכון הפולני בעבורכם. במידה והסבא או הסבתא אינם בחיים, עדיין יש אפשרות להוציא בעבורם את האישורים הנדרשים על מנת שגם אתם תוכלו להוציא דרכון פולני ולאחר מכן לילדיכם. לצורך כך יש כמה שלבים שצריך לעבור כאשר החוק הפולני מתייחס בצורה שונה לאנשים אשר עזבו את פולין במקרים שונים (מי שעזב אחרי 1951, מי שעזב לאחר 1963 ועוד).

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על: דרכון ספרדי

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הגמרא בביאור הקבלה – עצם של בן העשירי
ספירות המלכות היא הספירה העשירית נאמר במסכת "ברכות" שרבי יוחנן היה מנחם את האנשים השרויים בצער, על...
קרא עוד »
אוק 27, 2022
גרילנדה לפי מידה – כל היתרונות
אם כבר הבנתם שתאורה רגילה לא תתאים לכם, זה הזמן להתקדם לשלב הבא – גרילנדה. מדובר בשרשרת ארוכה שבה...
קרא עוד »
ינו 03, 2021
אספקת קפה למשרד – איך ניתן להזמין משלוח למשרד?
לא ניתן היום לדמיין מקום עבודה שאין בו קפה. קפה הוא הרבה מעבר למרכיב תזונה, הוא סוג של הפוגה שמאפשרת...
קרא עוד »
דצמ 27, 2020