דרכון פולני לילדים, מתי כדאי להתחיל לטפל בעניין

דרכון פולני

בשנת 2004 הצטרפה פולין אל האיחוד האירופי ובעת זו היא בעצם פתחה בפני ישראלים רבים שהינם בעלי שורשים פולניים שער כניסה אל האיחוד האירופי ובכך היכולת לזכות ביתרונות רבים שבהחזקת דרכון ואזרחות אירופאית. בין היתרונות הרבים ניתן למצוא את היכולת לעבוד ולחיות בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי ללא הגבלה, את היכולת ללמוד בחינם בחלק ממדינות האיחוד האירופי, לקבל מלגות או ללמוד תארים מסובסדים תוך כדי למידה באוניברסיטאות הנחשבות איכותיות, היכולת לרכוש נדל"ן אירופי וליהנות מהטבות מס ועוד. במידה ואתם מחזיקים בדרכון פולני או שאתם בעלי שורשים פולניים ואתם מעוניינים לדאוג לילדכם לדרכון אירופאי, תוכלו להיעזר במאמר הבא על מנת להבין מתי יש להתחיל לטפל בהוצאת דרכון פולני לילדיכם.

מי זכאי לאזרחות פולנית

ישנן כמה דרכים להתאזרחות בפולין אך כאשר מדובר בישראלים, לרוב הבקשה לאזרחות פולנית מתבססת על קשרי דם לאזרחים פולניים לשעבר. יש לציין שבמקרים רבים גם אנשים אשר וויתרו על האזרחות שלהם בעת העלייה לארץ זכאים לבקש אזרחות פולנית בחזרה. על מנת נכד לסבא או סבתא שהיו אזרחים פולניים יוכל לקבל אזרחות פולנית גם הוא, יש צורך שקודם כל ההורים שלו יקבלו אזרחות פולנית על סמך זה שהינם ילדים להורים שהיו בעלי אזרחות פולנית ורק לאחר מכן הוא יוכל לקבל אזרחות פולנית בעצמו על סמך העובדה שהוריו או אחד מהם אזרח פולני בהווה.

מתי כדאי להתחיל לטפל בהתאזרחות הילדים?

מהסיבה שצוינה בפסקה הקודמת, במידה ואתם מעוניינים להוציא דרכון פולני לילדיכם על סמך קשר דם לסבא או לסבתא שהיו אזרחים פולנים בעבר אך אתם אינכם בעלי דרכון פולני בהווה, יש צורך להתחיל בהוצאת הדרכון הפולני בעבורכם. במידה והסבא או הסבתא אינם בחיים, עדיין יש אפשרות להוציא בעבורם את האישורים הנדרשים על מנת שגם אתם תוכלו להוציא דרכון פולני ולאחר מכן לילדיכם. לצורך כך יש כמה שלבים שצריך לעבור כאשר החוק הפולני מתייחס בצורה שונה לאנשים אשר עזבו את פולין במקרים שונים (מי שעזב אחרי 1951, מי שעזב לאחר 1963 ועוד).

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על: דרכון ספרדי

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חושבים על דירה משלכם? כך תצליחו לצבור הון עצמי
החלום הישראלי של דירה משלך נראה קשה מאד להשגה. אך אם מבצעים כמה צעדים כלכליים נכונים, אפשר לצבור את...
קרא עוד »
מאי 23, 2022
ינון אריאלי – האיש הנכון במקום הנכון
לא פעם אנחנו יכולים לשמוע או לקרוא, על אנשים שנעזרו בגורמים מסוימים ובעזרתם הרוויחו לא מעט כסף, בזכות...
קרא עוד »
יול 05, 2021
רישוי עסקים למפעלים
הפעלתו של מפעל דורשת אישורים שונים אשר מאשרים את ייתכנותו של כל עסק באשר הוא. בין אם אתם רוצים לפתוח...
קרא עוד »
נוב 29, 2020