פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

חובת תשלום ביטוח לאומי והפרשה לפנסיה

חובת תשלום ביטוח לאומי והפרשה לפנסיה

עצמאים בישראל מחויבים בהפרשת כספים לפנסיה על פי חוק שהתחיל להיות מיושם בשנת 2020. אי הפרשה עלולה להוביל לקנס שנתי של 500 ש״ח. חובת התשלום הזה, אשר מיושמת כחלק מהחוק שחוקק לאחרונה, מנסה לצמצם מקרים של מבוגרים שנאלצים להסתמך על קצבת זקנה ללא פנסיה.

אופציה אחרת במקום הפרשה לפנסיה יכולה להיות הפרשה לקרנות השתלמות. האופציה הזו מועדפת בקרב עצמאים רבים, שכן ניתן למשוך את הכסף לאחר שנים בודדות, ואל בעת זקנה, כפי שנהוג עם הפנסיה. כך אתם בעצם לא כולאים את הכסף, אלא יכולים להתנהל אתו גם בטווח הקצר.

מומלץ לבחון הפרשה לקרן השתלמות

במידה ומעניין אתכם להפיק את המרב מהדרך שבה אתם הולכים להשקיע את הכסף שלכם, אז יהיה כדאי לכם לוודא לפני הכול שאתם עושים כל מה שניתן על מנת להפוך את הפרשת הכסף לאחת כזו שתוכל להטיב עמכם ככל שניתן. זה פשוט יהיה חשוב למדי עבורכם.

תוכלו להתייעץ עם רואה החשבון שלכם כדי לשמוע ממנו על חובת תשלום ביטוח לאומי והפרשה לפנסיה. הוא יוכל לוודא שאתם עושים הכול לפיו החוק ולא שמים את עצמכם במצב לפיו תאלצו לשלב קנסות בסופו של דבר. כך שזה בוודאי משהו שיהיה חשוב למדי במובן הזה.

תקבלו ייעוץ מקצועי של רואה חשבון

שימו לב כי אתם רוצים להיות בטוחים שאתם עושים כל מה שצריך כנדרש לפי החוק, זה יהיה נחוץ להתייעץ עם רואה חשבון שיוכל להסביר לכם בדיוק מה לעשות ולדאוג לכך שהכול יוכל להתבצע על הצד הטוב ביותר. אנו בטוחים שזה יהיה חיוני ויאפשר לכם גם להימנע ממצבים שבהם תצטרכו לשלם קנסות עם הכסף שלכם בסופו של דבר.

 

קראו גם: איזה פנסיה לבחור?

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים