פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

מהם זכויות תושב חוזר?

זכויות תושב חוזר

תושב חוזר הוא מונח שנקבע עבור אזרח ישראלי שהתגורר מספר שנים מחוץ לישראל ושב לגור בה, אשר במטרה לעודד חזרה של ישראלים לארץ, מוענק לו הטבות וזכויות שונות כמו הטבות בביטוח לאומי או הקלות במס הכנסה וכדומה.

מהם הקריטריונים עבור תושב חוזר?

המשרד לעלייה וקליטה בישראל קבע מספר דרישות על מנת שתושב ייחשב לתושב חוזר:

– צריך להיות אזרח ישראל בן שבע-עשרה ומעלה בעת השיבה לישראל.

– היה בעבר תושב מדינת ישראל ושהה מחוץ לישראל שנתיים ומעלה.

– במהלך שהותו בחו”ל, ביקר בארץ  לא יותר מ – 4 חודשים בכל שנה של היעדרות.

– הוא או אחד מבני משפחתו הקרובה, לא נשלח לחו"ל כדי להיות מועסק מטעם המדינה או לצורך שליחות כגון הסוכנות היהודית, קרן קיימת לישראל, קרן היסוד וכדומה.

– לא היה בעבר בגדר תושב חוזר של משרד העלייה והקליטה, אלא אם כן חלפו 10 שנים מאז קבלת הסיוע האחרון, ובתנאי שחוזר לאחר 6 שנות שהיה בחו"ל.

מקור ההטבות

תושב חוזר נהנה ממגוון רחל של זכויות תושב חוזר והטבות, את ההטבות מקבל התושב החוזר משלושה גורמים עיקריים, רשויות המכס, משרד הקליטה ומס הכנסה.

סוג הטבות של תושב חוזר

תושב חוזר מקבל הטבה של פטור ממכס או מיסים, בייבוא של עד 2 משלוחי חפצי בית מחו"ל, אשר יגיעו לארץ לא יאוחר מתשעה חודשים לאחר היום שחזר התושב לארץ. וכן מטען (עד עשרים קילו) שהגיע עם התושב במעמד כניסתו לארץ לא ייחשב כמשלוח. וכן זכאות לייבא רכב, מחשב ועוד דברים בתנאים מסוימים על פי הנקבע.

התושב זכאי גם לזכאות לפטור ממיסים על הכנסות ונכסים שצברו או רכשו בתקופת שהותם מחוץ לישראל בכפוף לתנאים ולהגבלות של המשרד, וכן זכאי התושב לעיתים למענקים חד פעמיים המוענקים לחוזרים במצב קשה או במשבר, וזקוקים לעזרה מיידית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

בית חכם

בית חכם – למה זה טוב?

אתם לא צריכים להיות כבולים לשהייה בבית כדי לשלוט במכשירי החשמל. כיום ניתן להתקין מערכת של בית חכם, באמצעותה ניתן לשלוט בכל מכשירי החשמל ולהגדיר

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים