פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

מאיר וילנסקי – איך להתנהל יותר נכון מול בנקים

מאיר וילנסקי

כל אחד יודע כי התנהלות נבונה ומושכלת מול הבנקים יכולה לחסוך לא מעט כסף מבוזבז. מאיר וילנסקי, אחד היועצים המוכרים ביותר בעולם העסקים, מציע לכל אחד ללמוד כיצד לנהוג נכון בהתנהלות מול הבנקים השונים, על מנת ליהנות מהטבות שונות וכמובן לחסוך לא מעט כסף וכאב ראש מיותר. הדבר נכון כמובן גם עבור אנשים פרטיים וגם עבור בעלי עסקים או חברות, אשר נוטים להתעסק מול הבנקים בצורה משמעותית יותר. הדבר נוגע למגוון רחב של מצבים שונים, בין היתר צמצום פתאומי של מסגרת האשראי, הגבלת חשבון, סירוב לפתוח חשבון נוסף וכדומה. לכן מי שמכיר את כל הטיפים והטריקים הקטנים, יוכל ליהנות מיחסים פשוטים ונעימים יותר עם הבנק שלו.

מאיר וילנסקי – עצות בהתנהלות נבונה מול הבנק

אחת הבעיות המשמעותיות ביותר שכל בעל עסק עלול להיתקל בה, היא ביטול או לחילופין, צמצום של מסגרת האשראי של העסק. מדובר על פעולה שעלולה לגרום לנזקים כלכליים עצומים עבור העסק, ולכן חשוב באותו הרגע לפנות לבנק על מנת להבהיר לו את המצב. חשוב לפנות למנהל הסניף שבו מתנהל חשבונכם, להסביר לו את הנזק העצום שיגרם לעסק שלכם ואף להציג בפניו אסמכתאות שמאשרות את המצב. ניתן למשל להציג התחייבויות שניתנו לספקים, דוחות כלכליים ועוד. במידה והבנק נקט בצעד מסוג זה כתוצאה מבעיה מסוימת בניהול החשבון, חשוב לדבר עם מנהל הסניף ולהבהיר לו את הפתרון המצוי בידכם לצורך סידור המצב. בעיה נוספת שעלולה להיווצר, היא הגבלת החשבון על ידי הבנק, בעקבות חזרה של צ'קים. החוק מתיר לבנק להגביל את החשבון, אך מצד שני, כדאי לדעת כי בעל החשבון רשאי לערער על ההחלטה לבית משפט השלום, ובינתיים לקבל צו מניעה זמני על מנת להמשיך להשתמש בחשבון עד למועד הערעור. 

לסיכום, מאיר וילנסקי מציע לכל אחד להתנהל בצורה סבלנית ונינוחה מול הבנק (למידע נוסף), לפעול בהיגיון ובמידת הצורך, להיעזר באנשי מקצוע על מנת להגיע לפשרה. למשל, במידה והבנק מסרב לפתוח חשבון חדש על שם העסק, מומלץ להגיע לפגישה עם נציג הבנק מלווים ברו"ח, על מנת להוכיח לבנק התנהלות כלכלית תקינה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים