פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

איך מגישים תביעה על תאונת עבודה ביטוח לאומי

1971454 (5)-min

תאונת עבודה יכולה לזכות בגמלאות מהמוסד לביטוח לאומי. אם נפגעתם במסגרת העבודה תוכלו להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי או לחברת הביטוח של המעסיק. במאמר זה נרחיב לגבי הגשת תביעת תאונת עבודה ביטוח לאומי. התחילו לקרוא

 

תאונת עבודה? יש לדרוש את מה שמגיע לכם

ניתן להגיש תביעה על תאונת עבודה במוסד לביטוח לאומי רק כאשר התאונה מתאימה להגדרה זאת , דבר אותו חשוב לוודא  מראש עם מומחה בתחום. באם ההגדרה תואמת, ניתן להגיש תביעה לדמי פגיעה, מענק חד פעמי או  קצבת נכות. בנוסף, מלבד הגשת תביעה על תאונת עבודה ביטוח לאומי, באם יש לכם ביטוח פרטי מתאים, תוכלו להגיש תביעה גם לחברת הביטוח.

 

שלבי הגשת תביעה על תאונת עבודה

  1. מסמכים רלוונטיים – הצעד הראשון יהיה לאסוף ולחתום על מסמכים רלוונטיים אותם תגישו כנספחים לתביעה. אם אתם שכירים יש למלא טופס 250. אם אתם עצמאיים יש למלא טופס 283. יש לוודא שהטופס חתום. לאחר מכן יש להביא את אותו טופס לרופא המשפחה וזאת על מנת שהוא יוציא לכם תעודת רפואית נפגעי עבודה. גם כאן חשוב לוודא שהטופס חתום על ידי רופא המשפחה. טפסים רפואיים חיוניים לתביעת תאונת עבודה.
  2. יש למלא טופס תביעה לתשלום דמי פגיעה והודעה על פגיעה בעבודה עד 12 חודשים מיום הפגיעה. לאחר מכן, המוסד לביטוח לאומי אינו חייב לשלם. אם העובד אינו יכול לחזור לעבודה אך נשאר נכה, הוא יצטרך להגיש תביעה שעיקרה קביעת דרגת נכות (טופס 200). יש לוודא שהטופס חתום.
  3. יש לספח לטופס התביעה תעודה רפואית או דו"ח מחדר המיון או כל מסמך אחר המעיד אל אבחנה רפואית כתוצאה מאותה תאונת עבודה ביטוח לאומי. יש לצרף כל מסמך נוסף שיכול לעזור בהוכחה שאכן עברתם תאונת עבודה.
  4. שליחת התביעה אונליין, ידנית, בדואר, פקס או באמצעות תיבת השירות של סניף ביטוח לאומי באזור מגוריכם.

בהצלחה!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים