פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

לימודי הייטק לנשים – למה זה חשוב ומה צריך לבדוק

לימודי הייטק לנשים

אחת הבעיות שהחברה הישראלית מתמודדת איתה, לצערנו, היא שמעט מאוד נשים, באופן יחסי, פונות אל עולם ההייטק. מדובר על תחום שנשאר ונחשב "גברי" למרות שאין שום סיבה לכך. הרי להבדיל מתחומים אחרים, אשר אפשר לטעון שהם דורשים יותר כוח ומאמץ פיזי, הרי שבתחום ההייטק, מה שחשוב זו היכולת האנליטית, האינטלקטואלית, ולא יכולות פיזיות או מבנה הגוף.

מדובר בבעיה, מאחר וכתוצאה מכך עולם ההייטק הישראלי מפסיד כוח עבודה חשוב מצד אחד, ומצד שני, ברגע שנשים לא בוחרות להיכנס לתחום, אז הן גם נערות צעירות לא מקבלות השראה להיכנס וכך מנציחים את המצב הקיים. מעבר לכך, המטרה בסופו של דבר, היא לקדם את כולם, וברגע שנשים ייכנסו לתחום אז הן יוכלו להתקדם גם מבחינה מקצועית וגם מבחינת שכר ותנאי עבודה.

בשביל לתקן את המצב הקיים משתמשים נפתחו מקומות שונים שמציעים לימודי הייטק לנשים עם הסבה להייטק בגיל 30. מדובר מוסדות שמציעים קורסים שמיועדים ספציפית לנשים, כולל נשים חרדיות או ערביות, שיכולות ללמוד באופן שמתאים להן, מקצועות הייטק שונים בהם יוכלו להשתלב.

איך בוחרים את המקום הנכון

על מנת לבחור את המקום הנכון, יש לבחון כמה דברים: ראשית, חשוב לבחון אילו קורסים מוצעים שם. זה לא מספיק רק לקבל את העובדה שמדובר במקום שמציע לימודי הייטק, אלא יש לבחון אילו מקצועות, עד כמה הם רלוונטיים ומתאימים לימינו.

שנית, צריך לבדוק מי הם המרצים, מהי תוכנית הלימודים, ובאופן כללי, איך אפשר להשתלב בתחום דרך אותם קורסים מדוברים.

שלישית, יש לבחון את התנאים שהמקום מציע, בין אם זה מבחינת משך זמן הלימודים, אילו כלים מוצעים בשביל ללמוד את התחום וכמובן כמה זה עולה.

אולי יעניין אתכם גם: הסבה להייטק בגיל 40

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים