כך תזונה קשורה לבריאות שלנו

אין שום ספק כי מה שאנחנו אוכלים משפיע באופן ישיר על הגוף שלנו. בסופו של דבר, המזון שאנו צורכים הופך לחלק מהגוף שלנו, ולכן כאשר מרכיבים חיוניים חסרים בתזונה היומית שלנו, הדבר משפיע על הגוף ועל הנפש. הבריאות הפיזית והמנטלית שלנו קשורה בקשר הדוק לסוג האוכל שאנו צורכים, לכמות ולתזמון שלו. תזונה לא מאוזנת עלולה לגרום למחלות לטווח הקצר והארוך, לכן חשוב להקפיד על תזונה נבונה ובריאה יותר. אורח חיים בריא הכולל תזונה המכילה את כל מרכיבי המזון החיוניים במינון הנדרש, מקטין באופן ניכר את הסיכון לחלות במחלות שונות. כמו כן, התזונה יכולה לסייע להחלים ממחלות וממצבים בריאותיים קשים ולשפר באופן ניכר את איכות החיים.

 

כל ההשפעות של תזונה לא מאוזנת על הבריאות שלנו

למשל, אנשים שנוטים לאכול כמויות גדולות מידי של אוכל, או לחילופין, צורכים כמות גבוהה מידי של קלוריות ביחס לכמות הקלוריות שהם שורפים במהלך היום, עלולים עם הזמן לסבול מהשמנת יתר. מדובר על המגיפה המודרנית, אשר משפיעה על ילדים ומבוגרים כאחד. השמנת יתר יכולה להגדיל את הסיכון לחלות  בסוכרת, יתר לחץ דם, מחלות לב וכלי דם, כבד שומני ועוד. כמו כן, השמנת יתר יכולה לגרום לבעיות אורתופדיות, נחירות, תסמונת מטאבולית ובעיות שינה.

לסיכום, היום כבר אין שום ספק כי המזון שאנו צורכים משפיע על איכות החיים שלנו ועל הבריאות הפיזית והמנטלית שלנו. חסרים של וויטמינים ומינרלים שונים למשל, עלולים לגרום לנזקים בלתי הפיכים במערכת העצבים ובמנגנוני הגוף השונים. צריכה עודפת של נתרן ושומן, עלולה לגרום למחלות לב וליתר לחץ דם. לכן חשוב להקפיד על תזונה מאוזנת ובריאה, שתוכל לספק לגוף את כל הצרכים שלו לטווח הקצר ולטווח הארוך.

תזונה נכונה ובריאה יכולה לעזור בתהליך הפחתת תסמיני אוטיזם, במיוחד אצל ילדים. למעשה, חלק מטיפול באוטיזם אצל טלי אנגור הוא תזונה נכונה, כמו כן חשוב להדגיש שקיימות היום בשוק תרופות חדשניות לאוטיזם ולשם כך מומלץ לפנות ולקבוע ייעוץ אצל מומחה.

 

לפרטים נוספים, הנכם מוזמנים לפנות לטלי אנגור.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ציוד להשכרה לאירועים – קריטי להצלחת האירוע
במהלך החיפושים שלכם אחר ציוד להשכרה לאירועים יהיה כדאי להבין כי בחירת הציוד שלכם תהיה קריטית ובעלת...
קרא עוד »
מרץ 05, 2021
טבלאות שכר 2019, האם כבר ניתן לראות שינוי לטובה?
כאשר מדובר על טבלאות שכר, מדובר על טבלאות אשר מציגות את השכר שעל כל בעל מקצוע להרוויח בהתאם לתחום...
קרא עוד »
אוג 07, 2019
החזרים מס מהשקעות בשוק ההון
החזרי מס הם תחום שחשוב להכיר אותו. וזאת כדי לבחון זכאות ולמצות את הזכויות שלכם מול רשויות המס. אחת...
קרא עוד »
ספט 16, 2019