פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

איך תדעי שעברת רשלנות רפואית בהריון

רשלנות רפואית בהריון

כל אישה הרה צריכה להיות במעקב היריון אצל רופא הנשים שלה, וזאת כדי להיות תחת פיקוח והשגחה צמודה בנוגע למצב בריאותה וכמובן התפתחות העובר שבבטנה. ישנם מקרים בהם עוברים עלולים לפתח מומים קלים ועד חמורים מסיבות שונות כמו גנטיקה, בעיות בריאותיות אצל האמא ועוד. מומים כאלו בעובר יכולים להתבטא בבעיות גופניות, שכליות ואף כאלו מסכני חיים ולכן ההורים מעוניינים לדעת באופן שקוף וכמה שיותר מוקדם האם קיים חשש לפגיעה או מום כלשהו בעוברם.

מחובתו של כל רופא לעקוב אחר מהלך ההיריון של האישה, לשלוח אותה לבדיקות תקופתיות שעליה לבצע כדי לגלות מומים ובעיות ולעדכן במידה וקיים סיכון מסוים. נשים המאובחנות כבעלות סיכון של בעיה בריאותית כלשהי לעובר, מוגדרות במהלך ההיריון כ"הריון בסיכון" והם צריכות לעבור בדיקות בתדירות גבוהה יותר.

רשלנות במהלך מעקב ההיריון

במקרים בהם רופא הנשים לא אבחן כמו שצריך מום מולד או בעיה בריאותית אצל העובר, קיימת עילה להגשת תביעה נגדו בגין רשלנות רפואית בהריון. במהלך ההיריון האישה צריכה לבצע בדיקות שגרתיות לאבחון מצב התפתחות העובר כמו שקיפות עורפית, אולטרסאונד לבדיקת דופק, מעקב אחר התפתחות העובר בבטן ועוד.

במידה והרופא מאבחן סיכון ולו הקטן ביותר לבעיה בריאותית אצל העובר, עליו להפנות את האישה לבדיקות אבחנתיות מעמיקות יותר כמו מי שפיר או סיסי שליה. בדיקות אלו יוכלו לתת תמונת מצב טובה יותר בנוגע לחשש שעלה, כך שההורים יוכלו לקחת החלטה בנוגע למהלך ההיריון.

כיצד מגיעים תביעת רשלנות רפואית בהריון

כאמור, ישנן בדיקות אבחנתיות במהלך ההיריון המעניקות מידע בנוגע לבריאותו של העובר, כמו גם מידע על מומים מולדים שהעובר יכול לסבול מהם. אחד מאותם מומים הוא מחלת תסמונת דאון, אותה ניתן לאבחן באמצעות בדיקות מי שפיר בהצלחה של כמעט מאה אחוז. רופא שאינו מאבחן כנדרש את תוצאות הבדיקה, ולכן לא מעדכן את ההורים בנוגע למצבו של העובר, הינו רופא שהתרשל בתפקידו ובגלל זה ראוי להגיש נגדו תביעה משפטית בגין רשלנות רפואית ע"י עורך דין לרשלנות מקצועית במהלך מעקב ההיריון.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

איילת סיניבר: השקעות בבית השקעות – איך זה עובד?

בבואנו לבחור אלטרנטיבת השקעה , עומדות בפנינו אופציות שונות ומגוונות כיצד להשקיע את כספנו. אנו יכולים לבחור מסלול ריאלי להשקעה, לדוגמא, להשקיע בנכסים או בעסקים .  או לבחור בהשקעה במוצרים פיננסיים המושקעים בשוק ההון.

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים