פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

פיתוח עובדים ומשאבי אנוש

פיתוח עובדים ומשאבי אנוש

אחד התחומים המדוברים ביותר בעידן הנוכחי, הינו התחום של פיתוח עובדים ומשאבי אנוש. אם בעבר רוב העובדים נאלצו לעבוד תחת תנאי עבודה קשים, הרי שהיום הכול נראה אחרת לחלוטין. במרבית החברות ובמרבית הארגונים הגדולים, ניתן לראות השקעה רבה בעובד ובסביבת העבודה שלו. חברות הייטק הביאו את הנושא הזה לתשומת ליבן, דבר שגרם להשקעה בחברות קייטרינג מפנקות, חדרי כושר עבור העובדים, מאמנים אישיים, התאמה ארגונומית של הריהוט המשרדי וכדומה. אך מעבר לפן הפיזי, מדובר כמובן גם על המובן הנפשי של העובד. מחלקת משאבי אנוש שמה דגש לשמור על שביעות רצונו של העובד, ולכן היא עושה מאמצים עצומים לספק לו את הכלים והמיומנויות הנדרשים כדי לתפקד בצורה יעילה ונוחה יותר בסביבת העבודה.

פיתוח עובדים ומשאבי אנוש – טיפים והצעות 

אחת הדרכים היעילות ביותר לפתח את היכולות והמיומנויות של העובדים, היא באמצעות הדרכות מקצועיות הנעשות על ידי מדריכים מנוסים המתמחים בתחומם. למשל, ניתן להזמין לחברה הדרכה העוסקת בתקשורת בין אישית, במטרה לספק לעובדים את היכולת לשפר את יכולות התקשורת שלהם עם הקולגות לעבודה. כמו כן, ניתן לשלוח את המנהלים לסדנת מנהלים, במטרה לפתח את כישורי המנהיגות שלהם ולאפשר להם הבנה טובה יותר של צרכי העובדים שלהם. מחלקת משאבי אנוש דואגת לרוב לפתח את העובדים באמצעים שונים, בהתאם לקשיים שהם מציגים בשטח. למשל, במידה והעובדים מתקשים לעבוד על פרויקט מסוים בשל חוסר בידע טכני, המחלקה מזמינה עבורם הדרכה מקצועית בתחום הרלוונטי. הדבר נכון גם עבור קשיים הקשורים לניהול זמן נכון ובעיות אחרות שניתן לפתור בקלות באמצעות הכלים המתאימים.

לסיכום, פיתוח עובדים ומשאבי אנוש נחשב לאחד התחומים המרכזיים ביותר בתרבות הארגונית של היום. מדובר על תחום חשוב שאין לזלזל בו.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים