פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

המדריך לבחירת ביטוח דירה

ביטוח דירה

פגעי מזג האוויר, אסונות טבע, דליקות ועוד – עלולים לפגוע במבנים ובתכולה שבהם. בשל כך רבים רוכשים ביטוח דירה. אבל כיצד מתוך עשרות פוליסות(!) בוחרים את המתאימה מכול? הפרטים בהמשך.

אף אחד לא חושב שהדירה שלו עלולה להיפגע, אף אחד לא יכול לנבא נזילה נוראית או (חלילה) שריפה. כמו שמקרים של התמוטטות של מבנה או נזק עצום לבניין – הינם נדרים במדינת ישראל. ובכול זאת, כל אדם שיש לו דירה בית פרטי או נכס אחר, בוחר לבטח את הדירה בפוליסה מתאימה. אבל כיצד בוחרים את הביטוח הנכון? אבנר הייזלר מפרט את הדרך לבחור נכון:

לפני 4 שנים החליט משרד האוצר לשנות את פוליסת ביטוח הדירה, על מנת לאפשר שיפור בכיסויים האפשריים עבור בעלי הנכסים שמבטחים את הדירות שלהם. בכך הפוליסות  יכולות לפצות את המבוטחים בכמה דרכים: כאשר האחת תתקן נזקים שנגרמו למבנה או לתכולתו. הדרך השנייה היא פיצוי המבוטח תוך תשלום הוצאות במזומן. והדרך השלישית לפיצוי, היא החלפת החפצים המבוטחים בחפצים חדשים. בכך הבחירה חייבת להיעשות על פי סוג הפיצוי שאתם תרצו לקבל.

מהי פוליסת ביטוח דירה תקנית?

ובכן, אבנר הייזלר אומר כי פוליסת ביטוח דירה תקנית היא כזאת שמספקת ביטוח המבנה וביטוח התכולה שנמצאת בו, וכי כל לקוח יכול לבחור באחד מהם או בשניהם. בכול מקרה, חשוב תמיד לקבל במייל מידע אודות התנאים של הפוליסה והדרך לממשה בעת הצורך.

לפי המלצתו של אבנר הייזלר, יש תמיד לבדוק לפני הבחירה את פוליסת הביטוח, ולהבין מה היא מכסה, מהם התנאים לקבלת הפיצוי ומהן האותיות הקטנות. בכך חשוב לפני חתימה על הפוליסה ולפני ההצטרפות – להעביר את החוזה הביטוחי לאיש מקצוע מיומן, כמו הייזלר. איש מקצוע המומחה בביטוח, יוכל לספק לכם מידע וייעוץ, כמו גם להבין האם ישנה השתתפות עצמית במקרי ביטוח מסוגים שונים.

 

לסיכום, אם אתם רוצים להיות בראש שקט בנוגע לרכוש ולמבנה שלכם – בררו עכשיו איזה פוליסת ביטוח תתאים לכם. ובחרו בזאת שמתאימה לתקציב שלכם ולתכולת הדירה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים