פנחס ספיר 8

נס ציונה, ישראל

08-695146

24/7 Customer Support

ראשון- חמישי : 9:00 - 17:30

שירותי סיעוד לקשישים – ממה כדאי להיזהר?

שירותי סיעוד לקשישים

קשישים הם אוכלוסייה שנמצאת בסיכון בריאותי. אבל לא רק. יש כל כך הרבה סיטואציות בחיים בהם קשיש עשוי למצוא את עצמו ניזוק או נפגע כתוצאה מטיפול בלתי מתאים או התייחסות לא הולמת. כך שאם בני המשפחה מבררים על שירותי סיעוד לקשישים, נכון יהיה לברר היטב ולדעת ממה צריך להיזהר. וזאת כדי למנוע מצבים של חוסר אונים, עוגמת נפש ונזקי רכוש. 

הדברים שמהם צריך להיזהר

  • מסירות ואנושיות – אח שניצב סמוך לקשיש ומטפל בו חייב להיות מסור ואנושי. לא פעם ניתן לראות מטפלים שמתחילים להיות קצרי רוח וחסרי סבלנות, וכבר אין להם את הכוחות להיענות לבקשות של הקשיש. דבר זה עלול לקרות במידה והמטפל אינו מתאים לתפקידו. על כן עלינו לוודא כי המטפל הינו אדם שמתאים למלא תפקיד סיעוד, וכי הוא ילווה את הקשיש במסירות ובנעימות רבה.
  • אמינות ויושרה – מקרים רבים שהתרחשו מגלים כי גורמים שניצבים קרוב לקשישים עלולים לבצע פעולות של הערמה לשם קבלת כספים או נכסים במרמה. הדבר הזה חמור מאוד, אך הוא בהחלט מתרחש לעיתים קרובות. יש גורמים שליליים שיש להם שיטות עבודה משלהם, והם בהחלט מצליחים לרושש את כיסם הדל של הקשישים.
  • התאמה וסימפטיה – חשוב מאוד שהקשיש יאהב את מי שניצב לידו. לא פעם מתברר כי הקשיש לגמרי לא מסמפט את האח שמטפל בו, והוא היה מעדיף שהוא יעזוב את השטח. זה יכול לקרות גם אם המטפל הוא אדם מתאים וראוי. כי לכל אדם יש העדפות ורצונות, ולא כל מטפל מתאים לכל קשיש.
  • סבלנות ונכונות – אין ספק ששירותי סיעוד עשויים להיות קשים ותובעניים עבור האח או האחות שמגישים אותם. אבל אם אתרנו אח סבלני שיש לו נכונות ללוות בחום וברגישות – הרי סיכוי רב שהקשיש יקבל טיפול נאות, ראו לדוגמא כאן!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

פסילה מנהלית

פסילה מנהלית היא פסילה של רישיון נהיגה שמבוצעת על ידי משטרת ישראל ורשות הרישוי. מהן סוגי הפסילה המנהלית? מתי נהג יואשם וייפסל פסילה מנהלית? מהם

קרא עוד »

הרשמו לניוזלייטר שלנו

מעוניינים לקבל עדכונים חמים בכל עת?הירשמו לניוזלייטר שלנו ותיהנו ממידע עדכני בנושאי כסף וכלכלה

אהבתם את המאמר? מוזמנים לשתף אותו עם חברים