שירותי סיעוד לקשישים – ממה כדאי להיזהר?

שירותי סיעוד לקשישים

קשישים הם אוכלוסייה שנמצאת בסיכון בריאותי. אבל לא רק. יש כל כך הרבה סיטואציות בחיים בהם קשיש עשוי למצוא את עצמו ניזוק או נפגע כתוצאה מטיפול בלתי מתאים או התייחסות לא הולמת. כך שאם בני המשפחה מבררים על שירותי סיעוד לקשישים, נכון יהיה לברר היטב ולדעת ממה צריך להיזהר. וזאת כדי למנוע מצבים של חוסר אונים, עוגמת נפש ונזקי רכוש. 

הדברים שמהם צריך להיזהר

  • מסירות ואנושיות – אח שניצב סמוך לקשיש ומטפל בו חייב להיות מסור ואנושי. לא פעם ניתן לראות מטפלים שמתחילים להיות קצרי רוח וחסרי סבלנות, וכבר אין להם את הכוחות להיענות לבקשות של הקשיש. דבר זה עלול לקרות במידה והמטפל אינו מתאים לתפקידו. על כן עלינו לוודא כי המטפל הינו אדם שמתאים למלא תפקיד סיעוד, וכי הוא ילווה את הקשיש במסירות ובנעימות רבה.
  • אמינות ויושרה – מקרים רבים שהתרחשו מגלים כי גורמים שניצבים קרוב לקשישים עלולים לבצע פעולות של הערמה לשם קבלת כספים או נכסים במרמה. הדבר הזה חמור מאוד, אך הוא בהחלט מתרחש לעיתים קרובות. יש גורמים שליליים שיש להם שיטות עבודה משלהם, והם בהחלט מצליחים לרושש את כיסם הדל של הקשישים.
  • התאמה וסימפטיה – חשוב מאוד שהקשיש יאהב את מי שניצב לידו. לא פעם מתברר כי הקשיש לגמרי לא מסמפט את האח שמטפל בו, והוא היה מעדיף שהוא יעזוב את השטח. זה יכול לקרות גם אם המטפל הוא אדם מתאים וראוי. כי לכל אדם יש העדפות ורצונות, ולא כל מטפל מתאים לכל קשיש.
  • סבלנות ונכונות – אין ספק ששירותי סיעוד עשויים להיות קשים ותובעניים עבור האח או האחות שמגישים אותם. אבל אם אתרנו אח סבלני שיש לו נכונות ללוות בחום וברגישות – הרי סיכוי רב שהקשיש יקבל טיפול נאות, ראו לדוגמא כאן!
כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קרן השקעות אלטרנטיבית בישראל
קרן השקעות אלטרנטיבית בישראל עשויה לעניין לא רק פעילים בשוק ההון אלא גם רבים מבני מעמד הביניים ואף...
קרא עוד »
מרץ 30, 2022
אילו בדיקות יש במקום להימצאות אלכוהול בדם חוץ מהינשוף
משטרת ישראל משתמשת בינשופים לבדיקות אלכוהול. הבדיקה הזו דורשת מהנהג לנשוף לתוך קשית קטנה שבודקת האם...
קרא עוד »
נוב 28, 2020
איך בוחרים חברת מוניות ברחובות?
עוד לפני שאתם מחליטים להזמין מונית, עליכם לשאול את עצמכם שאלה אחת פשוטה – איך בוחרים חברת מוניות...
קרא עוד »
אוג 12, 2021