חסרונות משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה נועדה לאפשר לבני גיל הזהב שיש להם דירה למגורים או בית, להעלות את רמת החיים מבלי להצטרך למכור. בצורה כזאת ניתן לממן מעבר לבית אבות, שיפוץ הבית, עזרה לילדים, טיול בחו"ל וכן הלאה. כל זאת, בשעה שממשיכים לגור בדירה או משכירים אותה. אולם כפי שישנם יתרונות למשכנתא מסוג זה, קיימים גם חסרונות למשכנתא הפוכה. בסקירה הבאה נספר על חסרונות משכנתא הפוכה ואיך ניתן להתמודד עימם.

החיסרון הפסיכולוגי – מרגישים בחוב 

מי ששילם במשך שנים משכנתא לבנק, יודע שלא נעים להרגיש חייבים. זו שמחה גדולה להרגיש לאחר עשרים או שלושים שנה, שסוף סוף המשכנתא נגמרה. לכן, רשימת חסרונות משכנתא הפוכה חייבת להתייחס לנקודה הזאת. בגיל הזהב, להרגיש ששוב פעם חייבים כסף למשכנתא – לא הכי נעים. הבשורות הטובות הן שנציג בהמשך פתרון שיכול לעזור. 

משאירים "כאב ראש" ליורשים

יש כמובן עוד חסרונות משכנתא הפוכה, למשל העובדה שמשאירים לא מעט כאב ראש ליורשים. כאשר בעלי הבית הולכים לעולמם, היורשים צריכים להתעסק עם הרבה יותר בירוקרטיה. סגירת המשכנתא, לצד מכירת הבית, שינוי רישומים בטאבו וכיוצא בזה. יש הורים שמעדיפים להקל על הילדים (היורשים), וגם כאן הפתרון שנציג עשוי לעזור. 

הסכום עשוי לא להספיק 

החיסרון שהוא אולי המהותי ביותר זה כאשר מתברר שהמשכנתא שאפשר לקבל פשוט לא מספיקה. אם הסכום לא יספיק לכל הצרכים של בעלי הנכס, ברור שנדרש פתרון אחר. 

מהו הפתרון במקום משכנתא הפוכה 

פתרון שכבר יושם בכמה וכמה מקרים בישראל נקרא "ירושה עצמית". מדובר בעצם על מכירת הבית, תוך שמירת הזכות להמשיך להתגורר בו עד סוף החיים. זוהי דרך לקבל סכום יותר גבוה, מבלי להיות חייבים כסף לאף אחד, בלי לעזוב את הבית. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סקרים טלפוניים
כבעלי עסק גדול וחדש יחסית, אתם מעוניינים להמשיך ולשמור על רמה מקצועית גבוהה וייצוגית עבור הלקוחות...
קרא עוד »
ינו 16, 2022
רעיונות לעיצוב חולצה ליום גיבוש לעובדים
יום של גיבוש הוא בגדר של אקט מאוד חשוב שבכל העסקים מידי פעם בפעם מבצעים. ככל שיותר מוציאים את צוות...
קרא עוד »
מאי 17, 2019
jadore – בושם על זמני שמתאים לכל אישה
Jadore הוא בושם נצחי שהיה מועדף בקרב נשים מאז השקתו בשנת 1999. נוצר על ידי בית האופנה הצרפתי הנודע,...
קרא עוד »
אפר 29, 2023